UWAGA!

Poleciały na szczęście

 Elbląg, Poleciały na szczęście
fot. Witold Sadowski

Nie tylko to prywatne, którego pragnie każdy z nas, ale i to, którego nigdy nie za wiele przy tego typu projektach. Niebo nad miastem zapełniło się ogromem chińskich lampionów podczas happeningu,  który odbył się wczoraj (15 listopada) na placu Jagiellończyka. Zobacz więcej zdjęć.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, który propaguje ideę mądrej pomocy, czyli takiej, która będzie stanowiła impuls do pozytywnych zmian. Pomóc może każdy, wystarczy tylko się odważyć i zacząć działać. I właśnie to chcieli przekazać wszyscy ci, którzy organizują Szlachetną Paczkę w Elblągu.
       – Przygotowaliśmy 150 lampionów w kształcie czerwonego serca, są one symbolem Szlachetnej Paczki. Lampiony są darmowe, to symboliczne, ponieważ ludzie dostają coś od nas, a później, miejmy nadzieję, sami będą chcieli dawać – mówił Artur Szyszka, lider rejonu Elbląg Wschód. – Żeby zorganizować takie wydarzenie potrzebne są odpowiednie pozwolenia, powiadomiony musi być Urząd Miasta, Zarząd Zieleni Miejskiej, a przede wszystkim należy zarezerwować przestrzeń powietrzną. Zgodę na to wydaje Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej, my takie pozwolenie otrzymaliśmy, przez pół godziny niebo było otwarte dla Szlachetnej Paczki.
       Oprócz tego odbył się ognisty pokaz zorganizowany przez Elbląski Oddział Abstrakcyjny, a ci, którzy nic nie wiedzieli o projekcie mieli okazję dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.
       Wczorajsze wydarzenie miało związek z tym, że właśnie dziś (16 listopada) otwarta została baza rodzin, którym można pomóc.
       – Wierzymy, że będzie wielu chętnych, aby pomóc, liczymy na duży odzew elblążan. Ta baza cały czas się zmienia, rodziny są dodawane na bieżąco, a zaczynaliśmy z 200 rodzinami – dodał Artur Szyszka.

       Patronem medialnym Szlachetnej Paczki w Elblągu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama