UWAGA!

Policja dobrze pracuje

42 proc. uczestników ankiety dotyczącej policji dobrze oceniło pracę elbląskiej policji, a tylko 17 proc. żle. Aż 63 proc. ankietowanych uznało swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne.

Ankietę przeprowadzili słuchacze Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Na pytania odpowiadali mieszkańcy największych elbląskich dzielnic.
     Ankietowanym zadano pięć pytań: "Jak oceniasz pracę policji elbląskiej?", "Czy znany jest Ci dzielnicowy opiekujący się miejsce zamieszkania?", "Czy bezpieczeństwo zależy od innych instytucji niż policja?", "Czy miejsce zamieszkania można uznać za bezpieczne?" i "Jakie są najważniejsze obowiązki dzielnicowego?".
     Okazuje się, że czujemy się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania (63 proc. odpowiedziało na tak a 28 proc., że nie) oraz dobrze oceniamy pracę elbląskiej policji (47 proc.). Żle pracę policji oceniło 17 proc. ankietowanych, a 30 proc. odpowiedziało dostatecznie.
     Nie jest najgorzej ze znajomością dzielnicowego. Aż 53 proc. ankietowanych zna swojego dzielnicowego. Za najważniejsze obowiązki dzielnicowego uważamy pomoc i wsparcie ofiarom przestępstwa (49. proc ankietowanych właśnie tak odpowiedziało na pytanie o najważniejsze obowiązki). 37 proc. uważa, że do najważniejszych obowiązków dzielnicowego należy obchód w rejonie, a 26 proc. współdzialanie z lokalną społecznością w zapobieganiu przestępczości.
     55 proc. zapytanych stwierdziło, że bezpieczeństwo zależy od innych instytucji niż policja.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Sami policjanci ganiają za uciekającymi, czy wysyłają za nimi kule z pistoletu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-02)
 • A może by tak byka *strzelić? Bo tu cóś za cicho.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-02)
 • Byka Panie Andrzeju? Oj brzydko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cenzura(2001-03-02)
 • Wiesz... Cenzurko, co Ci powiem, to Ci powiem, ale Ci powiem, że Ci powiem, że za Tobą tęsknię. Masz buzi :-***
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jędruś(2001-03-02)
 • Policja pracuje bardzo dobrze - tak przynajmniej twierdzą: - złodzieje i bandyci, -handlarze wódą i fajkami przy "ruskim rynku", -rumuni żebrzący na mrozie z dziećmi, -pijani gówniarze jeżdzący ponad 100 w środku miasta, itd.
 • Panie Komendancie Miejskiej Komendy Policji w Elblągu. Wczoraj obserwowałem pracę dobrych Policjantów. O godz. ca. 21:00 na ul. Robotniczej funkcjonariusze ujęli 2 młodych mężczyzn: gleba, amerykany, radiowóz. Na pomoc pospieszyli im inni funkcjonariusze (2 wozy). Sprawnie, zasadnie, bez brawury i „Dzikiego Zachodu”. Poczułem się bezpiecznie w przeciwieństwie do treści art. w portEl'u: "Mężczyzna wyrwał się policjantom i zaczął uciekać. W pościg za nim ruszył jeden z funkcjonariuszy. Oddał cztery strzały ostrzegawcze w powietrze, a następnie dwa w kierunku uciekającego Bogdana T. - jeden z nich okazał się celny." Czy policjant zasadnie użył broni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-05)
Reklama