UWAGA!

Policja ostrzega przed utrudnieniami w ruchu

 
Elbląg, Policja ostrzega przed utrudnieniami w ruchu
fot. MW (arch. portEl.pl)

Od połowy marca elblążanie zmagają się z utrudnieniami w ruchu z powodu zamkniętego wiaduktu na ul. Nowodworskiej. Zamkniecie spowodowane jest remontem.

Do tej pory był to uczęszczany szlak komunikacyjny szczególnie dla tych wyjeżdżających i wjeżdżających od tej strony drogi nr 7 do Elbląga. Policja radzi by korzystać z alternatywnych dojazdów i być życzliwym dla innych kierujących ułatwiając im włączenie się do ruchu.
       Remonty, objazdy i utrudnienia prędzej czy później się kończą i sytuacja albo wraca do stanu poprzedniego albo tez ulega poprawieniu takie założenie niosą przecież wszelkie modernizacje. Tak będzie i tym razem na razie jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Planowane zakończenie remontu ma nastąpić po 5 miesiącach.
       Z powodu remontu i wyłączenia ciągu komunikacyjnego zwiększone natężenie ruchu daje się odczuć na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Wyszyńskiego. To skrzyżowanie stało się newralgiczne. Dość trudno szczególnie w godzinach szczytu dostać się z ul. Warszawskiej (Zawodzie) do centrum.
       Policjanci radzą, aby mieszkańcy Zawodzia, chcąc dojechać do centrum miasta kierowali się trasą Unii Europejskiej oraz ulicą Browarną.
       - Odciąży to skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Wyszyńskiego, a samym mieszkańcom ułatwi płynny dojazd samochodem do celu bez niepotrzebnego stania w korkach – tłumaczy podinsp. Tomasz Piaskowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Jeżeli mamy możliwość, korzystajmy też z wyjazdu na drogę nr 7 z ul. Pasłęckiej oraz wyjazdu przez Węzeł Raczki, zamiast obciążoną ul. Żuławską. Ułatwiajmy innym włączanie się do ruchu, poprzez jazdę na tzw. zamek. Pomoże to wszystkim kierującym w upłynnieniu miejskiego ruchu.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A dziury połatacie na tej Warszawskiej i Orlej??? a CO do korzystania przez nas zawodzian z objazdu przez unijny, to wielkie dzieki, tym bardziej jeśli ludzie chcą dojechać gdzieś zaraz za most (stacja paliw, myjnia i plac słowiański, czy starówka. .) i już nie wspomnę o biedronce [jedyny większy sklep na tej dzielnicy]. RAZ JUŻ nas ukaraliście, zamykając OBA mosty kiedy były w remoncie. Nikt nie pomyślał o pieszych [seniorach, matkach z dziećmi, czy niepełnosprawnymi], a teraz? Znowu dzielnica ukarana, bo ktoś mądry nie potrafi położyć kilku płyt zaraz przed skrzyżowaniem (ślepa uliczka, koło biedronki)
  • Oj tam oj tam półmetrowe nie są
  • Rozwiązaniem korków na moście może być uruchomienie przejazdu przez most na rzece Elbląg przy Żegludze (obecnie jest to droga jednokierunkowa). Jeśli popieracie ten pomysł - krzyczmy głośno razem, monitujmy!!!! Piszmy do władz miasta!!! Zawodzianin
  • Jestem za i to szybko, zanim będą na moście wypadki!!
Reklama