UWAGA!

Policja ostrzega: wychłodzenie może zabić

 
Elbląg, Policja ostrzega: wychłodzenie może zabić
fot. (arch. portEl.pl)

Temperatury w nocy spadają już do kilku stopni. Niebawem zaczną spadać poniżej zera. Takie ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.

Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi wychłodzenie. Skuteczność naszych (policyjnych) działań, uzależniona jest także od aktywności mieszkańców. Apelujemy o informowanie Policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.
       Policja podejmuje działania prewencyjne i pomocowe, zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom jakim są śmiertelne wychłodzenia. Funkcjonariusze patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni, tj.: dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe. Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących takiej pomocy. Dlatego zwracamy się z prośbą o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Spróbujcie takiego zagnać do noclegowni, to jeszcze Wam ch. .. jów pośle. On jest wolnym człowiekiem i będzie spał gdzie zechce!!!
 • w noclegowni musiałby być trzeźwy a to niedopuszczalne żeby z fumflami denaturaty na dobry sen się nie napić;)
 • Troska o bezdomnych to zwykła utopia oni potrzebują Naszej troski jak świnia szczoteczki do zębów, sami wybrali taki los i większość z nich jest zadowolona z życia tylko dewoty i zniewieściali wolontariusze próbują się lansować "pomocą bezdomnym"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  szczeryażdobólu(2015-10-08)
 • Przestańmy się użalać nad tymi ludźmi. Im jest tak dobrze i to jest ich sposób na życie. Litujemy sie nad nimi, a oni mają to wszystko w d--pie
 • jak będzie potrzebował jakiejkolwiek pomocy sam się zgłosi, a tak chodzą darmozjady za nimi i przeszkadzają im w codziennym życiu.
Reklama