UWAGA!

Policja podsumowuje weekend

 
Elbląg, Policja podsumowuje weekend
(fot. WS, archiwum portEl.pl)

W miniony weekend służba jak zwykle pełniona była bardzo aktywnie. Zrealizowano 304 interwencje, wylegitymowano 1094 osoby, skontrolowano 336 pojazdów i sprawdzono 29 telefonów komórkowych. Zatrzymano trzy osoby poszukiwane przez sąd i policję.

Dodatkowo policjanci przewieźli 52 osoby nietrzeźwe do pogotowia socjalnego, a dwie osoby nietrzeźwe przewieziono do miejsca zamieszkania. Przez długi weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło jedynie do 19 niegroźnych kolizji. Na drogach naszego miasta i powiatu zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących i jednego pod wpływem narkotyków, jak się okazało był poszukiwany dwoma listami gończymi.
       Kierowca, który miał w organizmie narkotyki, został zatrzymany w minioną sobotę o godzinie 21. na ulicy Rawskiej w Elblągu. Policjanci z ruchu drogowego patrolujący miasto zauważyli na rondzie przy ulicy Grunwaldzkiej podejrzanego kierowcę renault clio, który przypominał im poszukiwanego listami gończymi mężczyznę. W momencie próby zatrzymania zaczął uciekać w stronę ulicy Rawskiej. Jednak po kilkuset metrach został zatrzymany. Okazało się, że to 23-letni Daniel D. Był poszukiwany dwoma listami gończymi przez sąd do odbycia kary. Miał na swoim koncie między innymi fałszowanie dokumentów i liczne kradzieże sklepowe. Policjanci podejrzewali, że jest pod wpływem narkotyków, bo podczas zatrzymania był agresywny, a jego zachowanie było nienaturalne. Po badaniu okazało się, że w organizmie ma amfetaminę i marihuanę. Co ciekawe, podczas zatrzymania również 21-letni pasażer renault zwrócił uwagę policjantów. On również figurował w bazie danych jako poszukiwany do przestępstw przeciwko mieniu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
       Wśród nietrzeźwych kierowców rekordzistą okazał się 24-letni Adrian K., który w minioną sobotę o godzinie 22 na ulicy Modlińskiej w Elblągu kierował audi. Po badaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia samochodów do 2019 roku. Wcześniej był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwym. Teraz 24-latek odpowie po raz kolejny przed sądem. Za  kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
       Od czwartku policjanci przeprowadzili w sumie 304 interwencje, wylegitymowali 1094 osoby, skontrolowali 336 pojazdów i sprawdzili 29 telefonów komórkowych. Zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez sąd i policję. Dodatkowo przewieźli 52 osoby nietrzeźwe do pogotowia socjalnego. Przez długi weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło jedynie do 19 niegroźnych kolizji. Blisko 500 osób zostało przebadanych na obecność alkoholu, w tym wszyscy kontrolowani kierowcy. Funkcjonariusze nałożyli 175 mandatów, a w 102 przypadkach zastosowali pouczenia. W tym czasie przejechali ponad 4 200 kilometrów. Szczególnym nadzorem objęty był newralgiczny odcinek krajowej „siódemki” w miejscowości Kazimierzowo, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do wypadków i kolizji. Wczoraj po południu policjanci kierowali tam ruchem.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie ma czym się przejmować, „ PAŃSTWO POLSKIE ISTNIEJE TYLKO TEORETYCZNIE” Tak mówią u władzy.
 • znam metody jak zapracować na premię w naszej formacji mundurowej. Zatrzymuje się delikwenta, sprawdza dane na bębnie, jak się okazuje że poszukiwany to sporządza notatkę służbową że wcześniej zauważono podejrzanego a następnie zatrzymano. To powszechna praktyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krawężnik(2014-08-18)
 • Audi 24latka jeszcze stoi u nas na Modlinskiej. Brawo dla policji slyszelismy jak za nim zasuwali.
 • Brawo !!! Czyli zapowiedziana akcja na " siódemce" odniosła pożądany skutek w postaci, że nie doszło tam do jakiś poważnych wypadków. Przykład na to, żeby policja konsekwentnie patrolowała ten odcinek drogi tak jak robiła to w weekend. Nie zapominając dróg powiatowych czy gminnych obok leżących tam miejscowości, bo tam również przydałaby się wzmożona kontrola a w szczególności na przekraczanie dopuszczalnych prędkości jak również stany techniczne pojazdów. Zmorą również na tych bocznych drogach koło wspomnianej siódemki są jeżdżące pojazdy po zmroku bez włączonych świateł.
 • sorro - miejmy nadzieje, że tak już pozostanie i kontrole na tym odcinku będą czymś normalnym, co wyjdzie nam wszystkim na dobre.
Reklama