UWAGA!

Policja zaprasza na festyn

Elbląg, Policja zaprasza na festyn

22 i 27 lipca Komenda Miejska Policji w Elblągu organizuje uroczyste obchody Święta Policji. Oprócz akademii, podczas której funkcjonariusze i pracownicy Policji otrzymają wyróżnienia, odbędzie się pełen atrakcji festyn policyjny. Jeżeli ktoś z czytelników będzie tego dnia w Elblągu, warto skorzystać z okazji do fajnej zabawy i obejrzenia ciekawego sprzętu policyjnego i militarnego.

Święto Policji przypada 24 lipca. Tego dnia bowiem w roku 1919 Sejm RP uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości. Tegoroczne święto jest dla policji wyjątkowe. Polska Policja obchodzi 95 lat istnienia. Komenda Miejska Policji w Elblągu, która została utworzona 1 stycznia 1999 r. obchodzi w bieżącym roku 15 lat swojego istnienia.
       Jutro (22 lipca) świętują elbląscy funkcjonariusze oraz pracownicy Policji. Uroczysta „Akademia Policyjna” odbędzie się o godz. 11 w Sali Kina Światowid, przy pl. Jagiellończyka 1. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, wojewódzkich, burmistrzowie i wójtowie zaprzyjaźnionych gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych. Na sali obecni będą także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
       Święto Policji to okazja do wręczenia nagród, odznaczeń, ale także do awansów służbowych. W sumie w Elblągu w ten sposób wyróżnionych zostanie 191 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji.
       W niedzielę (27 lipca) zapraszamy na mszę św. w intencji Policjantów i ich Rodzin w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu. Następnie najmłodszych zapraszamy na Elbląg Czyta Dzieciom o godz. 14.30 w Ratuszu Staromiejskim. O godz. 15 wszystkich pragniemy powitać na festynie na Bulwarze Zygmunta Augusta. Każdy, kto choć przez chwilę marzył o tym, aby zostać stróżem prawa z pewnością nie powinien ominąć tego wydarzenia. W programie imprezy: możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii na zabytkowym krześle sygnalitycznym, pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Policji i innych służb mundurowych, a także pokaz broni kolekcjonerskiej. Swoje kompetencje zaprezentują przewodnicy psów służbowych. Dla najmłodszych przygotowany zostanie tor rowerowy z przeszkodami oraz gry i konkursy z nagrodami.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ooooo ! Kolejne święto. Czy tradycyjnie już możemy się spodziewać Blu-Taxi, burd i notorycznej jazdy po pijaku wracających z nieoficjalnych obchodów w całej Polsce ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    4
    Zatroskany.bezpieczeństwem(2014-07-21)
  • mogą świętować ale niestety sami zapracowali sobie na opinie nie tylko w EG ale w całej polsce non stop słysze jak mówią na nich: komuchy, MO albo KBW czy UB, państwo polskie nie istnieje mówi szef MSW - ale świętować trzeba. pozdro nie uki
Reklama