UWAGA!

Policjanci apelują do kierowców

 
Elbląg, Policjanci apelują do kierowców

W ciągu ostatnich 48 godzin policjanci pracowali na miejscach 7 kolizji drogowych oraz 1 wypadku. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy brak należytej ostrożności to tylko niektóre przyczyny tych zdarzeń.

 Do pierwszych kolizji doszło w piątek. W rejonie braniewskich supermarketów na skutek nieprawidłowego cofania doszło do 2 zdarzeń. Tego samego dnia we Fromborku kierowca podczas cofania uderzył pojazdem w wiatrołap budynku, uszkadzając strukturę elewacji.
       Następnego ranka policjanci interweniowali w pobliżu miejscowości Stare Siedlisko. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd uderzył w drzewo. Funkcjonariusze ustalili, że 57-latka jadąc osobowym oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na prawe pobocze i uderzyła w drzewo. Na szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Nie minęła godzina a patrol ruchu drogowego obsługiwał już kolejne zdarzenie. W rejonie Placu Piłsudskiego w Braniewie kierowca mazdy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w niego. Do najpoważniejszego wypadku doszło 2 godziny później na trasie Pieniężno-Pakosze. Z nieustalonych dotąd przyczyn 53-letni kierowca audi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Obrażenia mężczyzny były na tyle poważne, że soatł przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Olsztynie. Na miejscu wypadku pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady,wykonali niezbędną dokumentację oraz przesłuchali świadków.
       Także w sobotę, policjanci zostali wezwani do zdarzenia na przejściu dla pieszych w Braniewie. Jak ustalili funkcjonariusze, 48-latek jadąc nissanem nie zachował środków ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która znajdowała się na przejściu, potrącając ją. Także i w tym przypadku piesza może mówić o szczęściu, gdyż nie doznała żadnych obrażeń.
       Funckjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność za ,,kółkiem''. Pamietajmy, że włączając się do ruchu mamy wpływ nie tylko na swoje bezpieczeństwo, ale i innych użytkowników dróg.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Moje auto i moge robic co chce, nikogo nie powinno to interesować
 • Braniewo to stan umysłu.
 • faktycznie, by nie obrażać to powiem tak zachowanie ludzi z Braniewa na drogach jest specyficzne
 • do koleisa z pierwszego postu - mam nadzieję że kiedyś tak samo będzie się tłumaczył kierowca TIRa po tym jak przejedzie na pelnej prędkości po tobie i twoim autku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  życzliwy(2015-07-12)
 • Ciszewska co oznacza w waszej gwarze słowo "soatł"?
 • Ciszewska co ty za bzdury opowiadasz? Warunki na drodze są idealne, widoczność najlepsza z możliwych a ty franzolisz o "niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze" ? Ocknij się, mamy LATO ! Jak ktoś jedzie z dozwoloną prędkością to niby jak ma dostosować prędkość do idealnych warunków na drodze ? Może wysiąść i pchać auto ? I co to znaczy ten bełkot ". .. że soatł przetransportowany. .. "? Was tam badają na trzeźwość na służbie ? Bo chyba wyszło takie zarządzenie komendanta głównego jakiś czas temu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Bombardier(2015-07-12)
Reklama