UWAGA!

Policjanci będą rozdawać odblaski

 
Elbląg, Policjanci będą rozdawać odblaski
fot. nadesłana

Jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze nikomu nie trzeba tłumaczyć. Policjanci w tym zakresie edukują najmłodszych przez cały rok. Jednak nie sama profilaktyka stanowi o tym, czy kilkuletnie dziecko będzie bezpieczne na drodze. Elementy odblaskowe są bardzo ważne. Takie światełka trafią do wszystkich pierwszoklasistów z terenu powiatu.

Pieniądze od samorządowców pozwoliły kupić 800 odblaskowych samochodzików dla uczniów klas pierwszych z terenu powiatu elbląskiego. Policjanci liczą, że każde dziecko z tego terenu dostanie takie światełko. Dziecko widoczne na drodze - to dziecko bezpieczne. Zdarza się, że wśród natłoku codziennych spraw rodzice zapominają o tym, żeby wyposażyć swoje pociechy w elementy odblaskowe. Policyjne statystyki wskazują, że przyczyną wielu wypadków, w tym z udziałem dzieci, jest brak widoczności na drodze. Z odblaskami wielu z tych tragicznych zdarzeń dałoby się uniknąć. Jest to szczególnie ważne na drogach wiejskich, zazwyczaj wąskich, bez poboczy i chodników oraz niestety bardzo rzadko oświetlonych. Taki stan dróg sprawia, że wiele dzieci staje się ofiarami wypadków, gdyż to one poruszają się po nich najczęściej pieszo lub na rowerach.

 

Odblaskowe radiowozy będą rozdawane przez policjantów-dzielnicowych. Zostały sfinansowane przez: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Gminy w Elblągu, samorządowców z Pasłęka, Rychlik, Milejewa, Markus, Młynar oraz Godkowa.
      
       Przypominamy!
       Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.
      

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wspaniała akcja gratulacje za pomysł ! Szkoda tylko że za chwilę elbląskie miernoty będą skamleć że woleliby aby policja rozdawała pieniądze zamiast odblasków;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  bicznaelbląskąbiedotę(2015-11-24)
 • Z którego śmietnika pozbierali?
 • Jak to? Na naprawę samochodów niby nie maja, narzekają że jeden samochód na mieście jeździ, a na odblaski do rozdania jest kaska?
 • Bardzo dobry pomysł Policji. Pamiętać jednak należy, że przedszkolaki odbierane są z przedszkola ok godz 14-15 jak jeszcze jest jasno, są pod opieką rodziców (miejmy nadzieję odpowiedzialnych z odblaskami). Dzieci w wieku szkolnym, gimnazjaliści wracają sami z reguły już po zmroku. Może i starsze pociechy winne być być beneficjentami tej akcji ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niedlagłupoty(2015-11-25)
 • do niedlagłupoty - ale w artykule czytamy że ". .. dla uczniów klas pierwszych. .. " nie dla przedszkolaków i takie akcje właśnie najlepiej zaczynać od uświadamiania najmłodszych bo jak zapewne wiesz że czym skorupka za młodu nasiąknie tym. .. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żołnierz(2015-11-25)
Reklama