UWAGA!

Policjanci kontrolowali samochody ciężarowe i autobusy

 
Elbląg, Policjanci kontrolowali samochody ciężarowe i autobusy

 Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie przeprowadzili działania „Bus & Truck”. Celem akcji było wyeliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego przez kierujących samochodami ciężarowymi i autobusami. Spośród 73 kontroli pojazdów 28 zakończyło się mandatowo.

Wczorajsze (29 lipca) działania miały zasięg wojewódzki. Zadaniem policjantów było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących podczas wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy oraz sprawdzenie stanu technicznego
       i obowiązkowego wyposażenia pojazdów używanych do tego przewozu. W sumie w działaniach wzięło udział 9 funkcjonariuszy, skontrolowano 73 pojazdy w tym 25 ciężarowych. Ponad jedna trzecia przeprowadzonych kontroli kończyła się decyzją
       o ukaraniu mandatem. W 7 przypadkach stan techniczny pojazdów pozostawiał wiele do życzenia, dlatego też policjanci podejmowali decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych.
       Uwaga funkcjonariuszy jak zwykle skupiona była także na tych, którzy zbyt szybko poruszają się po naszych drogach. Wczoraj, aż 22 kierowców z nadmierną prędkością jechało swoimi pojazdami, wśród nich 4 kierowało pojazdami ciężarowymi.
       Wzmożone policyjne działania mają na celu eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa
       i porządku w ruchu drogowym. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają kierowcom, że to od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie a nawet życie sporej grupy osób podróżujących.
mł. asp. Maciej Suchecki, zespół prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama