UWAGA!

Policjanci na „Dyskotece”

Elbląg, Policjanci na „Dyskotece”
(fot. PS)

W miniony weekend elbląscy policjanci prowadzili na terenie miasta i powiatu cykliczne już działania pn. „Dyskoteka”. Wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i Żandarmerii Wojskowej kontrolowali kierowców i sprawdzali m.in. ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas akcji skontrolowano 103 pojazdy. Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, nałożyli łącznie 17 mandatów karnych, w tym dwa za brak dokumentów uprawniających do kierowania, sześć za zły stan techniczny pojazdu i jeden za jazdę bez włączonych świateł. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych i trzy prawa jazdy.
     Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierowcy stracą prawa jazdy.
     Policjanci zapowiadają bezwzględną walkę z pijanymi „za kółkiem”. Będzie więcej kontroli i surowe kary. W tych i wielu innych przypadkach, funkcjonariusze wyeliminowali olbrzymie zagrożenie, jakie stanowią nietrzeźwi za kierownicą. Mniej pijanych kierowców, to mniej wypadków i mniej ofiar.
     Wkrótce kolejne działania.
     
     Policjanci przypominają!
     Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
     Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
oprac. A na podst. info. KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama