UWAGA!

Policjanci podsumowali „dzień wagarowicza”

 Elbląg, Policjanci podsumowali „dzień wagarowicza”
fot. policja

21 marca tradycyjnie jest związany ze spontanicznymi ucieczkami uczniów z zajęć szkolnych. Niestety zdarza się, że takim sytuacjom towarzyszy spożywanie alkoholu przez nieletnich, a także często pierwsze kontakty z narkotykami i innymi używkami.

Dzieci pozostające bez opieki mogą też stać się łatwymi ofiarami przestępstw czy wykroczeń, a nawet same dopuścić się łamania prawa chociażby przy drobnych kradzieżach sklepowych zwłaszcza w centrach handlowych.
       W działania zaangażowani byli funkcjonariusze struktur do spraw nieletnich i patologii. Były patrole prewencji, dzielnicowi, a także policjanci kryminalni. Mundurowi kontrolowali miejsca grupowania się nieletnich. Były to głównie parki, w tym Bażantarnia, okolice sklepów i centrum handlowe. Zależało nam na wychwyceniu wszelkim przejawów demoralizacji czy patologii, takich jak: zażywanie narkotyków, alkoholu czy innych niedozwolonych środków. Policjanci przeprowadzili 35 interwencji dotyczących nieletnich, wylegitymowali 125 uczniów i skontrolowali kilkadziesiąt miejsc uznanych za zagrożone. Zatrzymali także trzy nastoletnie gimnazjalistki, które na ulicy Browarnej piły piwo. Dziewczyny w wieku 15, 16 i 17 lat zostały przewiezione do swoich domów i przekazane pod opiekę rodziców. Policjanci ustalili, że alkohol kupił im napotkany na ulicy mężczyzna, który wziął za to pieniądze. Dziewczyny muszą się teraz liczyć z tym, że o ich wykroczeniu zostanie poinformowana szkoła, a także sąd rodzinny i nieletnich.
      
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama