UWAGA!

Policjanci przedszkolakom o bezpieczeństwie

 
Elbląg, Policjanci przedszkolakom o bezpieczeństwie

Policjanci i strażnicy miejscy rozpoczynają spotkania profilaktyczne z przedszkolakami. Od poniedziałku zaczyna się tzw. „niebieski tydzień” z projektu El – Przedszkolak, który jest realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

Policjanci i strażnicy miejscy będą edukować najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Jest to jednocześnie przygotowanie do olimpiady Bezpieczny El – Przedszkolak, która odbędzie się 10 października w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, strażnikami, ratownikami i żołnierzami. Ostatni tydzień tzw. kolorowy to już podsumowanie działań i sama olimpiada.
      - Tego typu programy to dla dzieci wielka frajda, a dla nas wielka satysfakcja. Najmłodsi łatwo przyswajają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Nauka poprzez zabawę to sedno edukacji profilaktycznej. Co roku chętnych jest coraz więcej, a nagrody są naprawdę znakomite. - mówi mł. asp. Katarzyna Stankiewicz, organizator działań z ramienia KMP.
      Najmłodsi podczas wycieczek do komendy będą poznawać tajniki pracy policjantów. Będą też pogadanki na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu, a także zachowań w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi. Projekt Bezpieczny El - Przedszkolak realizowany jest w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama