UWAGA!

Policjanci przestrzegają przed pochopnym zawieraniem umów

 Elbląg, Policjanci przestrzegają przed pochopnym zawieraniem umów
fot. nadesłana

Nowe kuchenki gazowe wraz z dostawą do domu, nowe drzwi montowane w „porozumieniu” ze spółdzielnią, nowe okna też w „porozumieniu” ze spółdzielnią, itd. itd. Tak przedstawia się w skrócie lista umów, na które zostają „nabrani” elblążanie.

Policja przestrzega przed podpisywaniem wszelkich umów z osobami odwiedzającymi nasze mieszkania. Umowę przede wszystkim trzeba dokładnie przeczytać i sprawdzić czy jest… uczciwa i czy nie zapłacimy np. 3 krotnej wartości kuchenki, drzwi lub innej kupowanej rzeczy.
       Wczoraj do elbląskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o podpisaniu niekorzystnej umowy przez starszą kobietę. Oferentem usługi był mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy remontowo-budowlanej. Umowa opiewała na kwotę ponad 6 tys. złotych a dotyczyła wymiany 3 okien. Wyjątkowa okazja okazała się więc nie być aż taką wyjątkową. Co więcej, sprawca najprawdopodobniej wykorzystał to, że kobieta miała 72 lata. Wielokrotnie miał powtarzać, że działa w porozumieniu ze spółdzielnią mieszkaniową oraz, że w cenę wliczony jest koszt robocizny, bo tak dogadał się z administracją mieszkaniową.
       Córka 72-letniej kobiety wraz z matką zgłosiły sprawę na policję. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna chciał od kobiety zaliczkę w kwocie 350 złotych, ale jej nie dostał. Szybka reakcja córki 72-latki, która podpisała umowę pozwoli uniknąć problemów. Z podpisanej umowy można się wycofać i jest na to 10 dni. Policja przyjrzy się natomiast działalności wspomnianego mężczyzny i sprawdzi czy tego typu umów było więcej.
       Uwaga:
       Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy trzeba się z nią dokładnie zapoznać. Jeżeli mamy wątpliwości czy jest to korzystne rozwiązanie poprośmy osobę by zostawiła nam umowę do przejrzenia lub skorzystajmy z pomocy kogoś z rodziny. Nie podpisujmy pochopnie szczególnie, ma to być „niebywała okazja”.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Z kuchenkami jest sprawa niebezpieczna, gdyż trzeba przed podłaczeniem sprawdzić parę rzeczy, o których nie ma pojęcia osoba, która nigdy kuchenki nie podłączała. Lepiej niech zrobi to osoba z uprawnieniami D3 lub E3.Spokojniej się wtedy śpi. Powinna również wystawić jakiś dokument z taką pieczątka. W przeciwnym razie kuchenka podłączona przez osobę bez uprawnień gazowych i użytkowana- traci gwarancję.
  • Jeżeli ktoś chce was uszczęśliwić to zaraz zamykajcie drzwi. Unikniecie niepotrzebnych problemów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    STARYDINO(2013-06-13)
Reklama