UWAGA!

Policjanci uczą młodzież

 
Elbląg, Policjanci uczą młodzież
fot. policja

Dwie klasy trzecie z III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wzięły udział w pierwszym spotkaniu prewencyjnym dla młodych kierujących. Jest to policyjny program skierowany do tych, którzy zaczęli bądź za chwilę zaczną swoją przygodę z kierowaniem samochodem. I chodzi w tym wszystkim o to, by ta przygoda po prostu nie skończyła się zbyt szybko.

W pierwszym „inauguracyjnym” spotkaniu wzięło udział blisko 50 uczniów dwóch klas trzecich z III Liceum Ogólnokształcącego. Prelekcję poprowadzili policjanci: st. asp. Wiktor Kaczmarek a słowem wstępnym opatrzył ją podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.
       Czym się różni wypadek od kolizji, czym się różni kierowanie po użyciu alkoholu a w stanie nietrzeźwości, jakie są konsekwencje prawne kierowania bez uprawnień – o tym oraz o innych zagadnieniach mówili młodzieży policjanci.
       Podczas spotkania zaprezentowano kilka filmów na temat niebezpiecznej prędkości czy zdarzeń takich jak potrącenie pieszych. Większość z nich dotyczyła naszego miasta. - Bazowaliśmy na realnych przykładach, bo te lepiej docierają do wyobraźni i co więcej młodzież o niektórych z wypadków słyszała już poprzez media – tłumaczy st. asp. Wiktor Kaczmarek.
       Spotkanie z młodzieżą dorosłą jest pierwszym z programu policyjnych szkoleń i nie ostatnim. - Chcemy edukować młodzież, póki możemy dotrzeć do tej grupy przez szkołę – dodaje podkom. Tomasz Krawcewicz. – Za chwilę ruszą oni w dorosłe życie, a naszym zadaniem jest sprawienie, by mieli poczucie odpowiedzialności za swoje czyny i to, co zrobią w szeroko rozumianym „ruchu drogowym”.
       Nauczyciele, którzy chcieliby, by u nich w szkole przeprowadzić z młodzieżą tego typu prelekcję, proszeni są o kontakt z policjantem wydziału ruchu drogowego pod nr tel.: 230 15 94.
      
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama