UWAGA!

Policjanci w namiocie

Elbląg, W policyjnym namiocie dyżury pełnią dzielnicowi, jak również psychologowie, pracownicy Monaru czy firm ubezpieczeniowych
W policyjnym namiocie dyżury pełnią dzielnicowi, jak również psychologowie, pracownicy Monaru czy firm ubezpieczeniowych

Od czwartku elblążanie będą mieli okazję spotkać się oko w oko ze swoim dzielnicowym i to nie w komisariacie, ale w... namiocie. Rozpoczyna się bowiem akcja "Dzielnicowy ci pomoże".

Komenda Miejska Policji w Elblągu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców rozpoczyna kolejną akcję pod nazwą "Dzielnicowy ci pomoże".
     - Chcemy, aby mieszkańcy mieli możliwość spotkania się ze swoim dzielnicowym, poradzić się czy zgłosić skargę - mówi Jacek Sieński, zastępca komendanta elbląskiej policji. - W pewnym sensie to my przyjdziemy do mieszkańców. Nasi ludzie udzielą fachowej porady, ewentualnie skierują w odpowiednie miejsce czy bardziej kompetentnej osoby. Będą także rozdawać ulotki i informatory.
     Wraz z policjantami dyżury będą pełnić specjaliści współpracujący z policją, jak psychologowie, pracownicy Monaru, firm ubezpieczeniowych.
     W dniach 21, 26, 29 czerwca i 6 lipca dzielnicowi i kierownicy rewirów dzielnicowych będą czekać na mieszkańców konkretnych ulic i dzielnic w specjalnie rozstawionym w mieście namiocie. Już 21 czerwca w godzinach od 15.00 do 18.00 na ulicy Nowowiejskiej przy kompleksie handlowym będą dyżurować dzielnicowi z tego rewiru. Kolejny dyżur zaplanowano na 26 czerwca w godz. od 15 do 18 na osiedlu Za Politechniką.
     - Jak długo potrwają nasze działania jeszcze nie wiemy - dodaje zastępca komendanta. - To wszystko zależy od powodzenia akcji.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Popieram. Akcja godna pochwały.Ja chcę znać swojego dzielnicowego, mówić mu "dzień dobry" , zaprosić do domu na herbatę. Niech policja nie boi się obywateli ale z nimi współpracuje. Może wtedy nie będą potrzebne "bojówki paramilitarne" - typu Straż Miejska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej Kaźmierczak(2001-06-18)
 • Rowniez popieram. Kontakt jest jak najbardziej potrzebny, a i ludzie piastujacy stanowiska dzielnicowych powinni znac tez ludzi z drugiej strony, bo na co dzien to spotykaja sie raczej z "problemami".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siemon(2001-06-18)
 • Dzielnicowy Cipo może?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-06-19)
 • Czy aby napewno ten namiot będzie stał "na" ulicy i "na" osiedlu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-06-19)
 • Nie Andrzeju - namiot będzie stał w osiedlu i w ulicy
 • Pomysł jest dobry i miejmy nadzieję że zostanie zrealizowany a cele osiągnięte. Obawiam się jednak, że społeczeństwo nie dojrzało do codziennego kontaktu z policją a policjanci nie są na tyle wykształceni aby rozmawiać ze społeczeństwem. Osobiście na codzień życzyłabym sobie aby policjanci umiejętnie zapobiegali przestępstwom, rozamawiali z przestępcami oraz aby skutecznie ich "wytępiali" miast wydzierać się bezskutecznie na całe gardło o 3 nad ranem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-06-19)
Reklama