UWAGA!

Policjanci z Elbląga gościnnie w Bułgarii

 
Elbląg, Policjanci z Elbląga gościnnie w Bułgarii
fot. nadesłana

Czterech policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz przedstawiciele elbląskich placówek oświatowych, w tym z Gimnazjum nr 6, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących i przedstawiciel Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu, w dniach 18-24 września uczestniczyli w projekcie "Prewencja i edukacja - system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych".

Projekt jest realizowany przez Urząd Miejski w Elblągu w partnerstwie z władzami miasta Berkovitsa (Bułgaria). Głównym celem projektu jest zwiększenie oddziaływań szkoły w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją.
       W trakcie pobytu w mieście Berkovitsa zaproszeni goście w tym funkcjonariusze KMP Elbląg, zaprezentowali strukturę organizacyjną elbląskiej jednostki, przedstawili zadania i obowiązki wynikające z ustawowych uregulowań obowiązujących w Polsce.
       W trakcie paneli dyskusyjnych omówiono tematykę przestępczości nieletnich w Bułgarii i w Polsce, jak również zagrożenia w szkołach i odpowiedzialności prawnej nieletnich.
       Uczestnicy odwiedzili także miejscowy komisariat policji, szkołę tresury psów wykorzystywanych w służbach mundurowych oraz brali udział w zajęciach z dziećmi i młodzieżą.
       Kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Bułgarii odbędzie się w październiku br. Tym razem odwiedzą Elbląg.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama