UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci z młodzieżą w teatrze

 
Elbląg, Policjanci z młodzieżą w teatrze
fot. nadesłana

W ramach projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Elblągu wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu rozpoczęli cykl spotkań z pierwszoklasistami elbląskich gimnazjów.

Dzisiaj (26 listopada) w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyło się pierwsze spotkanie z młodzieżą w ramach projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Uczniowie klas pierwszych gimnazjum nr 1 i 4 uczestniczyli najpierw w pogadance z przedstawicielem policji i przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu, a następnie wszyscy mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „My dzieci z dworca ZOO”.
       Niniejszy projekt polega na realizacji działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i przyjaznego środowiska we wszystkich dziesięciu elbląskich gimnazjach. Celem podejmowanych działań jest zapobieganie problemom i zachowaniom problemowym wśród młodzieży gimnazjalnej, w tym głównie przeciwdziałanie zażywaniu substancji psychoaktywnych przez uczniów oraz profilaktykę uzależnień w ww. zakresie.
       Projekt ma charakter kompleksowy, ponieważ zawiera wielokierunkowe wsparcie, a mianowicie: cykl spotkań z przedstawicielami Policji w zakresie problemu zażywania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych, nt. konsekwencji prawnych i karnych zażywania substancji psychoaktywnych, realizację spektaklu profilaktycznego dla uczniów pt. „My dzieci z dworca ZOO”, cykl spotkań z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej nt. konsekwencji zdrowotnych zażywania substancji psychoaktywnych, cykl warsztatów psychospołecznych zrealizowanych przez wychowawców i pedagogów oraz cykl zajęć dotyczących alternatywnych i aktywnych form spędzania czasu wolnego.
       Wyżej wymienione działania skierowane są do 985 uczniów uczęszczających do wszystkich 10 elbląskich gimnazjów. Wybrana grupa to uczniowie klas pierwszych którzy są bezpośrednio przed lub w trakcie tzw. „trudnego wieku dojrzewania” i są najbardziej narażeni na oddziaływanie negatywnych czynników ryzyka.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • przecież teatr to kultura i budowanie wyższych wartości więc co tam robiła tam policja która za honor stawia sobie prześladowanie i gnębienie obywateli kosztem mandatów i statystyk pod pozorem bezpieczeństwa? To jakaś farsa, okupacja i pacyfikacja oraz narzucanie wyimaginowanych rozkazów kosztem wyższych wartości i inteligencji człowieka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Inteligent(2014-11-26)
 • Pozdrowienia dla p. Marka
 • Pani Kasiu to gdzie Pani w końcu pracuje w komendzie powiatowej czy miejskiej, bo raz tak raz inaczej?
Reklama