UWAGA!

Policjanci zapowiadają systematyczne kontrole

 
Elbląg, Policjanci zapowiadają systematyczne kontrole
fot. WS (arch. portEl.pl)

Szacuje się, że ponad 50 tys. osób w Polsce jest uzależnionych od różnego rodzaju gier hazardowych. Na popadnięcie w ten nałóg narażonych jest zaś blisko 200 tys. ludzi. Celem Służby Celnej i Policji jest trwała likwidacja miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach, a także zwalczanie reklamy gier hazardowych.

Funkcjonariusze z komórek specjalizujących się w zwalczaniu nielegalnego hazardu Izby Celnej w Olsztynie wraz z policjantami różnych wydziałów, skupiają się na miejscach, w których w szpony uzależnienia mogą dostać się młodzi ludzie. Korzystając ze swojego doświadczenia i nowoczesnych metod analizy ryzyka, a także dzięki sygnałom od społeczeństwa, skutecznie likwidują kolejne punkty, których właściciele zezwolili na wstawienie automatów działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Tylko w okresie od stycznia do września br. celnicy przeprowadzili 252 kontrole, z czego 250 kontroli zakończyła się zajęciem 689 automatów do gier. W tym też okresie zatrzymano 34 sztuki naruszających przepisy materiałów reklamowych.
       Elbląscy celnicy wraz z policjantami również prowadzą kontrole w lokalach i w otwieranych punktach, po których widać, że oferują możliwość gier automatowych. Od początku roku w samym Elblągu celnicy zatrzymali 124 automaty do gier.
       Przypominamy, że automaty zręcznościowe są legalne, ale jeśli znajdują się w kasynie lub koncesjonowanym salonie gier, natomiast jeżeli są udostępniane w innych lokalach i wypłacają pieniądze, to jest to niezgodne z ustawą o grach hazardowych. Za taki proceder zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, osobom udostępniającym automaty grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
      
       W celu wsparcia działań Służby Celnej i Policji, służących wyeliminowaniu nielegalnych punktów gier na automatach, prosimy o przekazywanie informacji o takich miejscach na nr telefonu 800-600-000 lub 089 539 72 13.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama