UWAGA!

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Funkcjonariusze z Braniewa i z Fromborka zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków oraz ich uprawę.

Pierwsi z nich trafili do policyjnej celi tuż po kontroli drogowej. Wtedy też okazało się, że kierowca i jego pasażer są pod działaniem środków odurzających, a na tylnym siedzeniu samochodu przewożą ponad 1 kg marihuany. Kryminalni jeszcze tego samego dnia dotarli do trzeciego z mężczyzn, od którego pochodziły narkotyki.
       W niedzielę nad ranem patrol zatrzymał do kontroli drogowej we Fromborku nadjeżdżające bmw. Za kierownicą siedział 25-latek, obok natomiast jego 28-letni znajomy. Zachowanie mężczyzn wzbudziło u interweniujących policjantów podejrzenie, że mogą znajdować się pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze przystąpili więc do sprawdzenia pojazdu. Na tylnym jego siedzeniu zauważyli dwie reklamówki z marihuaną, wszystko o łącznej wadze ponad 1 kg. W toku dalszej kontroli patrol zabezpieczył także to, co mężczyźni przewozili w bagażniku – maczetę, gaz oraz broń gazową. 25 i 28-latek zostali zatrzymani, a użyte testery potwierdziły obecność narkotyku w ich organizmach.
       Braniewscy kryminalni rozpracowujący środowisko mogące zajmować się przestępczością narkotykową ustalili osobę, która udostępniła podejrzanym marihuanę. Jeszcze tego samego dnia wytypowany 18-latek został doprowadzony na komendę. Policyjne czynności trwały nadal. Funkcjonariusze pracując nad sprawą zlokalizowali również należącą do 18-latka nielegalną plantację, na której rosło ponad 30 krzaków konopi indyjskich.
       Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków i uprawy konopi. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem. Sprawa jest rozwojowa,a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama