UWAGA!

Policjant z Elbląga uratował tonące dzieci w Tajlandii

 
Elbląg, St. sierż. Artur Ponichtera (z lewej) odbiera wyróżnienie od insp. Arkadiusza Sylwestrzaka
St. sierż. Artur Ponichtera (z lewej) odbiera wyróżnienie od insp. Arkadiusza Sylwestrzaka (fot. KMP w Elblągu)

Starszy sierżant Artur Ponichtera, policjant z Elbląga, uratował życie dwóch kilkuletnich chłopców podczas spływu kajakowego w Tajlandii. Funkcjonariusz był tam z żoną na wakacjach. Za swój czyn został wyróżniony przez komendanta głównego policji.

Niewiele brakowało, a dla grupy turystów wymarzone wakacje w Tajlandii skończyłyby się tragedią. Na szczęście nie dopuścił do tego elbląski policjant. Funkcjonariusz st. sierż. Artur Ponichtera pod koniec czerwca przebywał nad tropikalną rzeką Sok w Tajlandii. Był tam z żoną na wakacjach. W pewnym momencie zauważył, jak płynący rzeką kajak z dwoma chłopcami wywraca się, a oni wpadają do wody. Bez wahania wskoczył do rzeki. Jednego z chłopców wyciągnął spod kajaka, drugie dziecko uwolnił z chaszczy. Obydwu bezpiecznie odholował na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji policjanta nikt nie odniósł żadnych obrażeń i skończyło się głównie na strachu.
       Po urlopie funkcjonariusz wrócił do Polski i do swojej macierzystej jednostki w Elblągu. Nikomu nie opowiedział na temat tego, co się stało nad rzeką w Tajlandii i nikt by się o tym pewnie nie dowiedział, gdyby do Komendy Głównej Policji nie wpłynął e-mail z wyrazami wdzięczności i uznania od jednego z rodziców uratowanego chłopca.
       Komendant Główny Policji postanowił wyróżnić funkcjonariusza listem gratulacyjnym i nagrodą pieniężną. Także Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wyróżnił i uhonorował elbląskiego funkcjonariusza okolicznościowym medalem. Uroczyste spotkanie miało miejsce w minioną sobotę w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. W imieniu Komendanta Głównego Policji gratulacje i wyróżnienie st. sierż. Arturowi Ponichterze wręczył insp. Arkadiusz Sylwestrzak, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.  
      
      
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama