Policjantka z Elbląga stanęła na podium

Elbląg, Policjantka z Elbląga stanęła na podium

Trudno by szukać przestępcy, który mógłby jej uciec. Podkomisarz Beata Nienadowska z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu po raz kolejny stanęła na podium. W klasyfikacji kobiet zajęła drugie miejsce w XV Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie.

2 kwietnia już po raz piętnasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 44. edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 2 tys. zawodników, w tym ponad 100 policjantek i policjantów z całego kraju. Maraton liczył 42 km i 195m. Podkomisarz Beata Nienadowska tę odległość przebiegła w 3 godziny, 42 min. i 38 sek. Tym samym uplasowała się na drugim miejscu w kategorii kobiet w XV Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie w Dębnie. Podkomisarz Beata Nienadowska pracuje w Wydziale Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. Bieganie to jej pasja, którą rozpoczęła 12 lat temu. Od 10 lat bierze udział w maratonach i jak mówi – zawsze staje na „pudle”. Beata nie spoczęła na laurach. Przygotowuje się do ultramaratonu GWiNT, który odbędzie się w maju na terenie Wielkopolski. Długość ultramaratonu to 160 km. Już zapowiada, że nie zabraknie jej także na Elbląskiem Biegu Piekarczyka, który odbędzie się w czerwcu. Będzie oczywiście reprezentować elbląską komendę.
       Organizatorem XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.