UWAGA!

Policyjna akcja "Truck"

 
Elbląg, W ramach akcji policjanci skontrolowali ponad 90 samochodów ciężarowych i autobusów
W ramach akcji policjanci skontrolowali ponad 90 samochodów ciężarowych i autobusów (fot. KMP Elbląg)

Policjanci z elbląskiej drogówki przeprowadzili działania „Truck” – pod tą nazwą kryją się kontrole pojazdów ciężarowych oraz autobusów. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali ponad 90 pojazdów, wśród nich były 33 auta ciężarowe oraz 8 autobusów. Sprawdzano głównie stan techniczny pojazdów oraz dokumenty i trzeźwość kierujących.

Pod policyjną „lupę” trafiły samochody ciężarowe, ale i autobusy, również te, zaliczane do komunikacji miejskiej. Policjanci zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów. Najczęstszymi usterkami były: nadmiernie zużyte opony, nieszczelności układów pneumatyki. W przypadku jednego autobusu komunikacji miejskiej stwierdzono wycieki oleju z silnika. To właśnie było powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu. Policjanci kontrolowali także prędkość aut. W tym przypadku stwierdzono 17 naruszeń przepisów. 40 kierowców ukarano mandatami za rażące naruszenia przepisów. W 16 przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się na pouczeniu. Policjanci zapowiadają kolejne tego typu akcje.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wreszcie wzieli się za ZKM. Apeluje o wnikliwe kontrole tego jeżdżącego złomu po naszym mieście zagrażającemu życiu nie tylko pasażerów ale i osób postronnych na chodnikach bądź przebywających w pobliżu autobusów komunikacji miejskiej rowerzystów czy innych uczestników ruchu. Nie czekajcie aż wydarzy się tragedia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wnikliwy(2013-02-15)
 • A kiedy akcja "kierunkowskaz" i akcja "prawidlowe oswietlenie pojazdu"?
 • Co z wczorajszym napadem na sklep ? Znowu policja boi się podać info do mediów bo sprawcy nie potrafią złapać jak w poprzednich przypadkach z końca ubiegłego roku ? Cisza jak po śmierci organisty.
 • proponuje akcję policja nie przekracza prędkości w obszarze zabudowanym i druga akcja kierujący radjowozem nie rozmawia przez telefon są to bardzo ważne akcje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  milicjant(2013-02-15)
 • BRAWO! Z tym że prosimy o kontrolę większej ilości autobusów. I częstsze kontrole. 8 losowych autobusów i "akurat" jeden się trafił. .. to nie przypadek, a oznacza to, że przy pewnym rachunku prawdopodobieństwa minimum 1/10 z floty autobusów nadaje się tylko na przegląd. A wierzcie mi, że ten współczynnik jest naprawdę, naprawdę wyższy. .. :( Wczoraj np. autobus na linii "17", chyba neoplan, nr 045 śmierdział WEWNĄTRZ jakimiś spalinami. Kierowca nic sobie z tego nie robił. A kto wsiadał to i oczy wybałuszył i nosem zaciągał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stary rzęch(2013-02-15)
 • połowa autobusów to złomy kupione na zachodzie- a w polsce jeszcze się pojeździ i weżnie kasę pogonić całe to towarzystwo ze złomami.
 • Ja natomiast proponuję przeprowadzić kontrole naszych taxówek. Itd, US, policji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  życzliwy czytelnik(2013-02-15)
 • Zapraszam do Gronowo Górnego jadą tiry ( często złomy z kołami latajacymi na wszystkie strony) omijając expresową E7 z Pasłeka boczną omijajac kontrole i haracz z podatku drogowego niech inspekcja stanie w Gronowie bedzie miała co robić. A drogówka z radarem też stratna nie bedzie. Widziałem jak uczeń szkoły rolniczej uciekł z pod kół tira. TRAGEDIA jadą po 100 km/h. Ale jak stanie się tragedia to wtedy bedzie i Policja i Inspekcja. No ale to musi sie coś stać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pozdrawiam(2013-02-15)
 • No co ty, po 200 km/h jeżdżą, sam widziałem.
 • Dopóki nie ma jednej firmy komunikacyjnej w Elblągu dopóty złomy będą po naszym mieście jezdziły. Prywacarze nigdy nie zainwestują w nowy tabor bo ich na to nie stać. Będą sprowadzać stare złomy z zachody i będą starać się wyciągnąć jak największe zyski ze swojej działalności. ZKM już przygotowuje przetarg pod 3 spółeczki. W przypadku gdyby istniała 1 firma komunikacyjna, istnienie ZKM nie ma racji bytu. I dlatego ci z ZKM będą robili wszystko żeby do takiej sytuacji nie dopuścić. Stracą bardzo ciepłe posadki i ogromne profity a my dalej będziemy jezdzili starymi gratami. Pogonić ZKM !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ksamol(2013-02-16)
 • Taxówkarze też jeżdżą rozsypującymi sie gratami
 • moim zdaniem powinni częściej być takie kontrole komunikacji miejskiej, to zmusiło by przedsiębiorców do zadbania o tabor a co za tym idzie, o pasażerów. płacimy za komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo biletami. takie kontrole powinny być przeprowadzane wyrywkowo na pętlach autobusowych. nie które autobusy nie ukrywajmy wołają o poste do nieba.
Reklama