UWAGA!

Policyjna Izba Dziecka - pożegnalne spotkanie

 
Elbląg, Policyjna Izba Dziecka - pożegnalne spotkanie
fot. nadesłana

Dziś Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Marek Osik spotkał się z policjantami pracującymi dotychczas w Policyjnej Izbie Dziecka i podziękował im za wzorowe wypełnianie powierzonych zadań oraz wkładanie serca w to co robili pracując z nieletnimi.

Izba Dziecka od 1 października przestaje istnieć w strukturach elbląskiej komendy. Pracujący w niej policjanci zasilą teraz inne komórki: ruch drogowy, wydział prewencji kryminalnej i wykroczeń oraz wydział zwalczania przestępstw gospodarczych.
       Spotkanie miało charakter nie tyle pożegnania co podziękowania policjantom za dotychczasową służbę w Policyjnej Izbie Dziecka. Komendant chwalił zespól policjantów policjantów pracujących w izbie, którzy oprócz typowej służby zajmowali się także profilaktyką a więc mieli wpływ poprzez pracę z nieletnimi na ich późniejsze zachowania. Był to też czas na zrobienie pewnego bilansu. Coś się kończy i izba dziecka przestaje istnieć ale też coś się zaczyna a mianowicie zaczyna się praca w innych wydziałach i zdobywanie nowych doświadczeń.
       - W izbie dziecka zaczynałem jako wychowawca - mówi nadkom. Marek Cieślak, dotychczasowy kierownik Policyjnej Izby dziecka. - Realizuję się w tej pracy, bo zawsze praca z nieletnimi była mi bliska i dawała satysfakcję. Izba Dziecka była wyzwaniem, bo wymagania jakie stawiałem były wysokie. Przez te lata wypracowaliśmy świetny system współpracy pomiędzy instytucjami: Sądem, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i innymi. Zawsze mogliśmy liczyć na ich pomoc i działało to także w drugą stronę.
       - Kończyłam studia o kierunku resocjalizacja i ta praca to było praktyczne sprawdzenie tego czego nauczyłam się na studiach- mówi sierż. szt. Magdalena Wilkin.
       W pracy z nieletnimi realizował się także st. asp. Marcin Jankowski, który do Policyjnej Izby Dziecka przyszedł z Posterunku Policji w Tolkmicku.
       - Tematem, którym się często zajmowałem były zagadnienia związane zaniedbywaniem małoletnich a także wszelkiego typu przestępstwa, w których ofiarami mogłyby dzieci - mówi Marcin Jankowski. - Przechodzę do prewencji kryminalnej i myślę że tam będą mógł zajmować się podobnymi zagadnieniami.
       Obecnie nieletni popełniający czyny karalne będą zatrzymywani przez policjantów i przewożeni do Izby Dziecka w Gdańsku lub Olsztynie. Jest to wynik zmian strukturalnych w wielu jednostkach na terenie kraju.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pozdrowienia dla Kazia, Marcinka i oczywiście kierownika p. Marka :)
 • pewnie trochę im szkoda, mieli fajną fuchę od lat, pewnie zgrany zespół, nie powinno się likwidować takiej komórki w elbląskiej komendzie, jaki sens wozić te dzieciaki (winne czy nie) po gdańskach czy olsztynach.
 • Znam Marka od paru lat z racji działania na innym polu, ale również w ścisłym powiązaniu z nieletnimi. Na temat P. I. D. nie mogę się wypowiadać, natomiast w temacie tej "innej" działalności mogę napisać: PRAWDZIWY FACHOWIEC, ŚWIETNY ORGANIZATOR. Szkoda, że "tamtego" już nie ma w takiej formie jak za prezesury Marka. Może i ja bym nadal w tym uczestniczył. .. M. H.
 • Byłam na praktykach w tej Izbie rzeczywiście mieli fajny Zespół ludzi i robili dobrą robotę na rzecz cieciaków. Szczególne pozdrowienia dla Pana Marka i Darka J. G.
 • Czemu ich zwyczajnie nie zwolnią? policja. eii. com. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  pawelmuilewski(2013-09-28)
 • Kolejna mała "firma" którą rozwiązano w Elblągu. Nasze miasto niedługo przestanie istnieć. Nie rozumiem, dlaczego władze nic nie robią w tym kierunku, żeby powstrzymać ten proces likwidacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  kropla(2013-09-29)
Reklama