UWAGA!

Policyjne akcje: "Gimbus" i "Późne zielone"

 Elbląg, Policyjne akcje: "Gimbus" i "Późne zielone"

Wczoraj (28 października) policjanci z elbląskiej drogówki prowadzili na drogach działania pod nazwą „Gimbus”. Skontrolowano łącznie 4 autobusy przewożące dzieci do szkół. W dwóch przypadkach ujawniono nieprawidłowości.

Był to m.in. wyciek oleju, za który został zatrzymany dowód rejestracyjny. W drugim z kontrolowanych autobusów brak było odpowiedniego wyposażenia wymaganego przepisami. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zapowiadają kolejne tego typu akcje.
       Natomiast dość nietypowe działania policjantów ruchu drogowego zaplanowano na jutro (30 października). Czy na elbląskich sygnalizatorach pojawiło się nowe światło: „Późne zielone”? To właśnie sprawdzą funkcjonariusze wykorzystując ambulans monitoringu wizyjnego, który przyjedzie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
       Główny cel działań to poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach, bezpieczeństwa kierujących oraz pieszych, a także przypomnienie o przestrzeganiu podstawowych zasad kultury, wzajemnego szacunku i rozwagi.
      
asp. Krzysztof Nowack, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A kiedy akcje "kierunkowskaz" i "migające światła z przodu na rowerach"?
 • Jak kierowcy samochodów zaczną jeździć na trzeżwo, przepuszczać pieszych na warunkowym w prawo i skończą przejeżdżać na późnym pomarańczowym. Nie wspomnę o zajmowaniu miejsc dla inwalidów przez zdrowych byków.
 • Wolę "migające światła z przodu na rowerach" niż żadne. Z resztą takie nie łatwiej zobaczyć niź świecące "na stałe". Wypowiadam się jako kierowca i nocny rowerzysta.
 • Niech wstawią świetlne zegary czasowe ile pozostało do końca zielonego światła jak to jest w cywilizowanych krajach i w niektórych miastach w tym podłym kraju. Nawet Kaliningrad ma takie urządzenia ! Ale NIE, bo lepiej łupić kierowców z każdej strony. Tylko w Polsce najwięcej jest złoczyńców nastawionych przeciwko własnym obywatelom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Traktorzysta(2013-10-29)
 • a jakie to jest światło późne zielone ? Jest taka kredka czy mazak ? Policjantom którzy stoją za nazewnictwem "późne zielone" powinno się odebrać wszelkie uprawnienia ruchu drogowego i wysłać na szkolenie. To są albo daltoniści albo chorzy. Nowe przepisy i kodeks drogowy wprowadzają - "Późne zielone. Buhahahaah może jeszcze wczesne czerwone albo przyspieszone żółte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Matoły(2013-10-29)
 • Od dzisiaj jezdze na najmocniejszej lampie hahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  futriew(2013-10-29)
 • Czy jest "wczesne zielone" i czym ono grozi?
 • Ambulans monitoringu wizyjnego a Olsztyna w Elblągu- drżyjcie elblążanie.
 • a kiedy akcja "Tour de Chodnik" - przeciwko gamoniom rowerowym jeżdżącym po chodnikach? po chodnikach, jak nazwa wskazuje, się chodzi a jeździ - po jezdniach (znam wyjątki od tej reguły). Od przyszłego sezonu rowerowego urządzę sobie polowanie: kolega z kilku metrów będzie mnie informował umówionym sygnałemn, że właśnie zbliża się rozgarnięty rowerzysta - -w odpowiednim momencie wyjadę wózkiem dziecięcym - wprost na niego. A niech łeb (pustym) przyrżnie w znak lub krawężnik. I będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Ustawa Prawo o ruchu drogowym obowiązuje wszystkich. WSZYSTKICH.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  KilerBicykli(2013-10-29)
 • @KilerBicykli rozumiem, że w tym wózku położysz dziecko? A może swój pusty łeb? W takim razie zapraszam z tą akcją na przejście dla pieszych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Pi€karczyk(2013-10-30)
 • kiler ty ja widac pasujesz do tej akcji gimbus
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  twojaStara(2013-10-30)
Reklama