UWAGA!

Policyjne dodatkowe służby

 Elbląg, Policyjne dodatkowe służby
fot. nadesłana

W tym roku elbląscy policjanci wystawili 400 dodatkowych służb patrolowo interwencyjnych. Policyjne służby ponadnormatywne to piesze patrole, które elblążanie widzą na osiedlach, w centrum miasta a także na elbląskiej starówce.

Dodatkowe patrole finansuje Urząd Miejski. Założenie funkcjonuje już od kilku lat.
       Miejsca, do których kierowane są patrole to głównie centrum miasta oraz elbląska starówka. Można powiedzieć także, że są to patrole sezonowe. Ich największa ilość wystawiana jest w okresie letnim a szczególnie w wakacje. Głównie w porze wieczorowo-nocnej. W praktyce dodatkowe patrole działają od kwietnia do października. Rolą tych służb jest także odciążenie służby interwencyjnej na terenie miasta.
       Bezsprzeczne jest to, że dodatkowe patrole mają wpływ na podniesienie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Elbląga. Wynika to m.in. z przeprowadzanej w mieście ankiety. Co więcej, tylko weekendowe służby ponadnormatywne legitymują ponad 100 osób i podejmują także inne interwencje.
       Komendant Miejski Policji w Elblągu wystąpił już o zabezpieczenie w budżecie miejskim na 2014 rok środków na te właśnie dodatkowe patrole. Miasto płaci za jedną 8-godzinną służbę 100 złotych. Pieniądze te trafiają do policjantów, którzy w czasie wolnym, zgłoszą się do pełnienia służb ponadnormatywnych na terenie Elbląga.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • stan osobowy i pieniądze z Elblaga idą na siedzacych przy biurkach w Łolsztynie, taka prawda!
 • zapraszam na Zawade konkretnie na Nalazków pod 4 sklepy obok siebie z alkoholem
 • Zapraszam na podwórko w kwadracie, Wyspiańskiego, Grobla św. Jerzego, 3/4 kroniki kryminalnej tam legalnie imprezuje, chlejac alkohol, sikając gdzie sie da. .. .kiła i syf !!! Policja tam nie zajedzie, nie mówiąc że zajdzie, - POMOCY !!!!! TELEFONY NIC NIE POMAGAJĄ !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Lolek1(2013-11-19)
 • Elbląg to nie tylko centrum miasta i Starówka. Tu jest oświetlenie i monitoring. Są osiedla na które patrole rzadko zajeżdzają a jak już to w dzień jak jest spokojnie i nic się nie dzieje, np Nad Jarem, Zawada. Warto i tu czasem zajechać wieczorem.
 • Po kilku wpisach widać już jak wielkie zapotrzebowanie mamy na co dzień na patrole policyjne tylko problem w tym co trzeba zrobić, żeby prośby zostały wysłuchane. Zgłaszając się z konkretną sprawą wszystko zależy czy trafimy na dyżurnego, który chce nam pomóc lub po prostu zbyć mówiąc krótko nie pytając się dokładnie o miejsce zdarzenia "jak znajdę wolny patrol to wyśle tam". Czasami już po dwóch czy trzech słowach daje się wyczuć czy trafiliśmy na porządnego dyżurnego czy też nie. Ujmując to krótko, wszystko zależy od funkcjonariusza i od jego widzi mi się !!! wielka szkoda, że nie mamy więcej tych nazwijmy "dobrych", być może opinia o policji byłaby nieco lepsza. W tej kwestii to jeszcze długa droga, ale mam nadzieję, że Pan komendant postara się to wszystko jak najszybciej zmienić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  ludekdobrejmyśli(2013-11-19)
 • A może tak wrócić do patroli robotniczo-chłopskich? Cywile też chcą dorobić!!!
Reklama