UWAGA!

Policyjne działania „Pieszy”

 
Elbląg, Policyjne działania „Pieszy”
fot. nadesłana

Policjanci przypominają elblążanom, że „pieszy” w starciu z samochodem ma niewielkie szanse wyjść z tej sytuacji cało. Stąd też organizowane co jakiś czas działania ruchu drogowego wskazujące jak niebezpieczne może być przechodzenie przez jezdnie w miejscach niedozwolonych lub po prostu niebezpiecznych.

Podczas wczorajszych działań policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy wylegitymowali 74 osoby, które przechodziły przez jezdnię w miejscach niedozwolonych W 16 przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem z uwagi na charakter wykroczenia. W większości przypadków (58) były to pouczenia i tłumaczenia funkcjonariuszy ruchu, że potracenie przez samochód leczy się znacznie dłużej niż trwa dojście do oznakowanego przejścia dla pieszych i pokonanie jezdni właśnie tam.
       Policyjne działania ukierunkowane na osoby piesze tzw. niechronionych uczestników ruchu maja za zadanie obniżyć liczbę wypadków (potrąceń) z udziałem pieszych. Wtargniecie na jezdnię to najczęstsza przyczyna wypadków, w których sprawcami a jednocześnie poszkodowanymi są osoby piesze.
      
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A może tak by Panowie Policjanci sprawdzili bezpieczeństwo PIESZYCH na droga w trakcie remontu????Tu dopiero widać gołym okiem jak można wpaść do rowu idąc droga wyznaczona przez organizatora budowy!
  • Wiecie że policjanci mają nakaz gnębienia własnych obywateli w zakresie wystawiania mandatów gorzej jak za SB, UB i innych bandytów ? Dokładne informacje na IFP
  • Niech Policja zainteresuje się przejściami byle jakim. W wielu miejscach są to przejścia sztuczne w nieprawidłowych miejscach. Następnie niech zajmie się ustawieniem świateł na skrzyżowaniach. Często bez potrzeby przejście jest podzielone na 2 etapy i Ci bardzo zdrowi zdążą, a reszta i tak przechodzi na czerwonym, jak przy rynku na skrz. Płk. Dąbka - Piłsudskiego. Ale jest to okazja do poprawienia budżetu. Jest też tak, że wszyscy stoją, bo z każdej strony pali się czerwone. I jeszcze jedno: policjanci zapominają, że istnieje słowo, ,prewencja" i przy niegroźnych wykroczeniach też skutkuje. Niestety, najczęściej wypisują mandaty na zasadzie, ,mam wynik".
  • To jest uwaga dla Urzędu miasta. Uliczka Bartnicza jest bez chodników tak z lewej jak i z prawej strony. Matki z dziecmi w wózkach i pieszo chodza lewa lub prawa strona, bawiące sie małe dzieci w pobliżu lub na ulicy. A pośrodku ciezarówki a nawet jak ostatnio TIR o dł 24 metrów manewrujący to w tył to w przód na boki etc. Koniecznie trzeba postawic znak zakaz wjazdu pojazdom powyżej 3,5 tony. Bedzie troszkę bezpieczniej.
Reklama