UWAGA!

Policyjne kontrole autokarów

 Elbląg, Policyjne kontrole autokarów
fot. KMP w Elblągu

Zimowe ferie to także czas wyjazdów najmłodszych i młodzieży na różne formy zorganizowanego wypoczynku. Aby ułatwić i usprawnić kontrole autokarów policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego zorganizowały stacjonarny punkt kontroli. Znajduje się on na parkingu przy Centrum Sportowo-Biznesowym na al. Grunwaldzkiej.

Od najbliższego poniedziałku (25 stycznia) od godziny 6.30 do 9.30 policjanci wspólnie z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego będą prowadzili kontrole autokarów. Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania, a także stan techniczny autokaru.
       W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują od 2 do 4 autokarów dziennie. Dla porównania - latem liczba dziennych kontroli pojazdów przewożących dzieci sięga nawet 12.
       Przewoźnicy wiedzą o kontrolach i dlatego dbają o to, aby stan techniczny ich autokarów był dobry i mogły bez problemu przejść kontrolę.
       W miniony wtorek (19 stycznia) policjanci skontrolowali jeden z gimbusów przewożących dzieci do podelbląskiej szkoły. W tym przypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za zły stan techniczny.
      
      
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W Elblągu skrajna bieda i nikt nie jeździ autokarem na ferie ale i tak się chwali że ktoś zaczął myśleć i kontrole od tamtego roku robią na parkingu bez dzieci a nie pod MDK czy innym miejscem każąc dzieciakom stać i czekać na mrozie albo siedzieć na reklamówkach i dłubać w nosie. Jeszcze niedawno żaden cymbał na to nie wpadł.
  • Niech ktoś się zajmie kontrolą stanu technicznego tramwajów. Dzisiaj jeden się zepsuł na środku skrzyżowania w okolicy Alstomu - korek, że ho ho. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Ojejku(2016-01-21)
Reklama