UWAGA!

Policyjne podsumowanie weekendu

 
Elbląg, Policyjne podsumowanie weekendu

Policjanci w miniony weekend interweniowali 232 razy. Wylegitymowano łącznie 1011 osób. Zatrzymano pięć osób poszukiwanych. Policjanci z prewencji sprawdzili 56 telefonów komórkowych, a policjanci z drogówki skontrolowali 230 pojazdów. 28 osób nietrzeźwych odwieziono do pogotowia socjalnego. W ciągu weekendu funkcjonariusze zatrzymali dwunastu nietrzeźwych kierujących w tym siedmiu z nich popełniło przestępstwo.

Jednym z nich okazał się 28-letni Mariusz K. Wczoraj około godziny 08.20 w Elblągu na ul. Mazurskiej zjechał oplem vectra na pobocze, a następnie wjechał do pobliskiego rowu. Przybyli na miejsce policjanci przebadali kierowcę i okazało się, że miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie.
       Inny nietrzeźwy kierujący  Przemysław Z. został zatrzymany również wczoraj w Elblągu na ul. Hetmańskiej o godzinie 14.45. Mężczyzna kierował samochodem marki Renault Megane. Badanie alkotestem w jego przypadku wykazało podobnie, bo 1,9 promila alkoholu. Dodatkowo 36-latek nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania.
       Obaj mężczyźni tj. Przemysław Z. i Mariusz K. odpowiedzą przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
       W sobotę natomiast Policjanci Ruchu Drogowego KMP w Elblągu zatrzymali innego nietrzeźwego kierowcę, tym razem motorowerzystę. Tomasz A. lat 24 jechał ul. Tysiąclecia, a następnie ul. Warszawską, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał kasku ochronnego, a po sprawdzeniu okazało się, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania. Tomasz A. odpowie przed sądem za prowadzenie jednośladu w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 1 roku pozbawienia wolności.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama