Policyjny maratończyk

Elbląg, Bieganie jest pasją sierż. szt. Andrzeja Stefańskiego i w tej dyscyplinie odnosi on liczne sukcesy
Bieganie jest pasją sierż. szt. Andrzeja Stefańskiego i w tej dyscyplinie odnosi on liczne sukcesy (fot. KMP w Elblągu)

Policjant z Izby Dziecka elbląskiej komendy sierż. szt. Andrzej Stefański, po raz kolejny brał udział w biegach maratońskich. Bieganie to jego pasja. Na swoim koncie ma liczne sukcesy.

Sierż. szt. Andrzej Stefański jest policjantem od 27 lat. Obecnie pracuje w Policyjnej Izbie Dziecka. Jego pasją jest bieganie, które trenuje już od 11 lat. W ostatnim czasie trzykrotnie brał udział w zawodach.
     30 września tego roku w Szczytnie odbywały się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegu Przełajowym na 6 km o Puchar Komendanta Głównego Policji. Sierżant sztabowy Stefański zajął tam I miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat oraz V miejsce w klasyfikacji generalnej.
     2 października przyszedł kolejny sukces. Elbląski policjant zajął I miejsce w IV Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, który odbywał się w miejscowości Hutki - Kanki. Zawody zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. W klasyfikacji generalnej Andrzej Stefański zajął IV miejsce oraz na trasie 6 km I miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat.
     Następnego dnia w Lublińcu odbywały się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, gdzie sierżant Stefański zajął II miejsce w kategorii M 45. Uczestnicy biegli w pełnym umundurowaniu na trasie 13 km.
     Sierż. szt. Andrzej Stefański ma na swoim koncie już 74 maratony, a przy tym liczne sukcesy.