UWAGA!

Polityka bez animozji i rozliczeń

2010-11-08
Aktualizowany 2010-11-08 13:15

Grzegorz Nowaczyk, polityk Platformy Obywatelskiej apeluje do mieszkańców Elbląga o dokonanie wyboru kandydata na prezydenta nie uwikłanego w spory, sięgające korzeniami czasów PRL-u i budowę ponadpartyjnego poparcia dla nowego planu rozwoju Elbląga. Lider wyborczych list PO gwarantuje w trakcie swojej prezydentury politykę bez rozliczeń przeszłości i osobistych animozji oraz otwarcie na współpracę ze wszystkimi środowiskami politycznymi przy dużym udziale organizacji pozarządowych.

- Po ubiegłotygodniowym spektaklu wzajemnych pretensji o historię płacenia składek , wyborcy w Elblągu mają prawo wyrazić poparcie dla jedynego kandydata pozostającego poza tym sporem i oczekiwać programu skupionego na rzeczach ważniejszych niż partyjna buchalteria. Chcę zapewnić wszystkich elblążan, że po objęciu stanowiska prezydenta skupię się na szybkich działaniach zmierzających do rozwoju gospodarczego miasta, a kwestia tworzenia nowych miejsc pracy oraz poprawy zarobków w Elblągu nadal pozostaje najważniejszym celem mojej prezydentury w latach 2010-2014 – informuje Grzegorz Nowaczyk, najsilniejszy pretendent do urzędu prezydenta w Elbląga i w ocenie wielu środowisk w mieście, jeden z głównych faworytów tegorocznych wyborów samorządowych. Kandydat Platformy Obywatelskiej konsekwentnie buduje społeczne poparcie dla programu wyborczego „Wybierz nowoczesność”.
      
       - Byłem w ostatnich dniach pytany o opinię dotyczącą konfliktu na elbląskich lewicy i sporu byłego prezydenta z jego zastępcą. Chcę podkreślić, że z przynajmniej kilku powodów dystansuję się od prowadzenia kampanii na pozwy sądowe i wyciąganie kwitów z przeszłości. Uważam się za samorządowca nowych czasów, wywodzącego się z zupełnie innego pokolenia. Myślę o przyszłości Elbląga i lepszych perspektywach dla mieszkańców, w moim programie najmocniej zaakcentowałem rozwój naszego miasta oraz poprawę sytuacji na rynku pracy. Dla elblążan ważniejsze jest to, czy będą spokojni o swoją pracę i zadowoleni z pensji przynoszonych do domów, niż to, co się dzieje ze składkami wewnątrz jakiejś partii. Podzielam taką ocenę ważności społecznych spraw w Elblągu. Wyborcy muszą mieć pewność, że nowy prezydent skupi się na szybkich działaniach na ich rzecz, a nie będzie trwonił czasu na rozrachunki z przeszłością. Chcę wszystkim elblążanom dać gwarancję prezydentury porozumienia i otwartości oraz prowadzenie polityki bez animozji i rozliczeń – dodaje Grzegorz Nowaczyk.
      
       Zdaniem kandydata Platformy wyborcy w Elblągu powinni poprzeć kandydata pozostającego poza lokalnymi sporami, potrafiącego budować środowiskową i polityczną zgodę dla najważniejszych kwestii związanych z rozwojem miasta. Nowaczyk podkreśla jednocześnie, że jego celem jest zmniejszenie bezrobocia w Elblągu, a do realizacji tego elementu programu „Wybierz nowoczesność” potrzebne jest zaangażowanie wielu środowisk , nie tylko politycznych.
      

 


       - Jako nowy Prezydent zaproszę do wzięcia współodpowiedzialności za rozwój Elbląga inne ugrupowania polityczne oraz organizacje pozarządowe działające w naszym mieście. Liczę, że usprawni to działalność Rady Miejskiej w nowej kadencji. Przede wszystkim jednak chcę współpracy z mieszkańcami, elblążanami i bez znaczenia będzie, czy bliżej Państwu do idei lewicowych czy prawicowych. Jestem politykiem obiektywnego spojrzenia na dorobek życiowy ważnych osób w Elblągu, potrafię uszanować różnicę zdań i brać pod uwagę opinie różnych środowisk. W ten sposób, tłumaczę moim wyborcom nowoczesność – to działanie osadzone w szacunku do tego, co było, ale skupiające wszystkie siły na tym, co powinno być zrealizowane w przyszłości.
      
       - Apeluję do Państwa o porozumienie na rzecz rzeczywistego rozwoju gospodarczego naszego miasta. Elbląg będzie zamożny, a zarobki w końcu wysokie wtedy, kiedy potwierdzą to mieszkańcy. To będzie prawdziwa ocena poprawy bytu tysięcy elblążan. Jeżeli politycy używając statystyk przekonują, że już teraz zarobki w Elblągu są takie, jak w Trójmieście, po prostu narażają się na śmieszność.


       Sfinansowano ze środków KW Platforma Obywatelska RP.
      
       ------------------------ Ogłoszenie płatne --------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jedyna szansa na odsuniecie Słoniny od władzy to NOWACZYK
 • A ja mysle ze nie jedyna. ..
 • Alternatywą dla kandydtów z PO. PIS u, SLD oraz. u. p. Słoniny może być inny kandydat. Wyborco decyduj sam. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wolny wyborca(2010-11-08)
 • Dla czego jak dotąd ŻADEN Z KANDYDATÓW nie rozmawiał z mieszkancami, internautami.
 • apeluje do mieszkańców Elbląga o dokonanie wyboru kandydata na prezydenta - masz jak w banku, ale nie ty :)
 • Kampania wyborcza dla wielu kandydatów już się skończyła. Do II tury wejdzie obecny Prezydent i właśnie Nowaczyk. Mnie ciekawi jak mają zamiar przekonać do głosowania na siebie np. : wyborców PiS lub SLD. Od tego jak to zrobią będzie zależało zwycięstwo w II turze 5 grudnia.
 • Ciekaw jestem czy wszyscy członkowie PO są czyści i nigdy nie byli związani z PZPRem. Panie nowaczyk sam Pan kumał sie kiedys z SLD wiec niech Pan nie wsytawia świadect moralności innym ludziom, bo to jest podłe.
 • Prywatyzacja EPECU to kolejny krok nowego prezydenta.
 • RobertTurlej Elbląg potrzebuje nowych władz. Elblążanie w rozmowach ze mną wielokrotnie powtarzali, że w naszym mieście nic się nie dzieje, nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. 21 listopada zagłosujmy mądrze. Każdy głos będzie ważny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RobertTurlej(2010-11-08)
 • W starciu Słonina - Nowaczyk z całą pewnością wybiorę Pana Nowaczyka. Ma świeże podejście do miasta i jego program współpracy z Gdańskiem nie jest tak mętny, jak innego kandydata. Stawia na konkrety, które da się zrealizować. Grzegorz Nowaczyk to jedyna rozsądna kandydatura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2010-11-08)
 • Młody, wykształcony, zna języki i co ważne robi dużo dobrego dla elbląga, a to jest dla mnie najważniejsze. liczy się lokalny patriotyzm i lokalne problemy, a nie warszawka z dużą polityką i własnym ego. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-11-08)
 • Nie wygląda na zmęczonego życiem, a wręcz przeciwnie !