UWAGA!

Polityka w kulturze

- Uratowaliśmy teatr przed zamknięciem przez Straż Pożarną i postaramy się, by znalazły się pieniądze na kolejne inwestycje – obiecuje wicemarszałek województwa Piotr Żuchowski, który gościł dziś w Elblągu.

Marszałek odwiedził Teatr Dramatyczny i centrum kultury Światowid. Obie placówki kończą przygotowania do remontów współfinansowanych z kontraktu wojewódzkiego. Na remont pomieszczeń i nową elewację Światowid dostał milion złotych, a teatr na remont widowni Dużej Sceny - prawie 3,5 miliona.
     - To dowód na to, że jesteśmy przekonani, iż teatr jest w Elblągu potrzebny - mówi marszałek.
     Piotr Żuchowski powiedział dziś też, że jest też szansa, iż Urząd Marszałkowski pomoże teatrowi w dalszym remoncie jego siedziby. Zakłada on m.in. odświeżenie elewacji należącej do teatru części budynku przy Placu Jagiellończyka. Władze marszałkowskie pomogą jednak wtedy, kiedy pojawią się kolejne pieniądze z Unii Europejskiej.
     - Fundusze strukturalne nie do końca są jeszcze przez nas rozpoznane – mówi marszałek. - Wnioski są składane, pewne przedsięwzięcia już są realizowane, ale tak na dobrą sprawę dopiero uczymy się, jak to wszystko będzie funkcjonować. Myślę jednak, że kiedy już będziemy to wiedzieć, wtedy uda się dokończyć remont (jego szacunkowy koszt waha się między 9 a 12 milionami złotych – red.).
     Długo oczekiwane remonty w teatrze i Światowidzie rozpoczną się już w najbliższych dniach.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama