UWAGA!

Półkolonie w klimacie integracji

 
Elbląg, Półkolonie w klimacie integracji
fot. nadesłane

Kolejny aktywny i wesoły tydzień półkolonii już za nami. Niestety w piątek (10 lipca) zakończyły się wakacyjne spotkania w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu.

Był to czas pełen radości, ciekawych zajęć, wycieczek i nowych przyjaźni. Integracyjny charakter półkolonii sprawił, że dzieci poprzez codzienne kontakty z niepełnosprawnymi rówieśnikami miały możliwość wypracowania pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, pozwoliło im to również pozbyć się ewentualnego lęku przed obcowaniem z niepełnosprawnymi w życiu codziennym. Wszyscy uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje liczne umiejętności, m.in. plastyczne, muzyczne i sportowe.
       Podczas drugiego tygodnia uczestnicy prezentowali swoje talenty w ramach konkursu pn. „Talenty są wśród nas”, oglądali spektakl teatralny pn. „Skarb to nie tylko złoto” w wykonaniu teatru Blaszany bębenek, mieli okazję odwiedzić miasto Gdynia i poznać jego atrakcje, uczestniczyli w turnieju sportowym „Sportlandia”, rywalizując podczas gier zespołowych i konkurencji sprawnościowych, odpoczywali na plaży na Zatoką Gdańską w miejscowości Stegna, obejrzeli seans filmowy w lokalnym kinie.
       Atrakcji było bardzo dużo, ale czasu na wszystko za mało, tutaj nikt nie spieszył się do domu. Jednak to co dobre, szybko się kończy. Pożegnaliśmy się z uczestnikami półkolonii życząc im wesołych i bezpiecznych wakacji. Pozostały nam uśmiechy i miłe wspomnienia.
       Organizatorem półkolonii jest Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
kadra półkolonii
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama