UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Polska Wschodnia jednym głosem

W Białymstoku zakończyło się posiedzenie komisji ds. Polski Wschodniej Związku Województw RP - reprezentującej pięć regionów: warmińsko-mazurski, podlaski, podkarpacki, świętokrzyski i lubelski - której przewodniczy Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Rozmawiano o wdrażaniu programu Rozwój Polski Wschodniej oraz o nowych cennych inicjatywach.

- To młoda komisja, pracuje od niedawna, ale bardzo się cieszę, że powstają konkretne pomysły, konkretne inicjatywy, ważne dla mieszkańców pięciu województw Polski Wschodniej - mówi marszałek Jacek Protas. - Mamy wspólne problemy, o których chcemy mówić jednym głosem. - Wspólnie walczymy o zmiany w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, bo praktycznie od momentu jej wejścia w życie trwa proces pogłębiania się różnic w dochodach województw. Szczególnie złą sytuację, jeśli chodzi o dochody, mają województwa Polski Wschodniej. Nie jest to tylko nasza obserwacja. Diagnoza sformułowana przez Komitet Polityki Rozwoju Regionalnego OECD we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego w publikacji „Przegląd Terytorialny Polski” pokazuje, że z jednej strony mamy wysokie tempo rozwoju regionów, a z drugiej pogłębiają się różnice w wielu wymiarach, między innymi pomiędzy wschodem a zachodem kraju. To opracowanie wskazuje na konieczność osiągnięcia właściwej równowagi pomiędzy wspieraniem „bieguna wzrostu” a rozwojem regionów słabszych. Nad tym stanowiskiem pracowaliśmy już wcześniej w Olsztynie, teraz wspólnie podpisaliśmy je w Białymstoku.
     Z entuzjazmem została przyjęta inicjatywa marszałka i przewodniczącego komisji Jacka Protasa w sprawie utworzenia wspólnego przedstawicielstwa województw Polski Wschodniej w Brukseli i takie stanowisko zostało przez marszałków podpisane.
     - Moja inicjatywa wynika ze wspólnoty interesów naszych regionów, z szerokich możliwości podejmowania międzyregionalnych inicjatyw i ich skutecznej realizacji na forum Unii Europejskiej - mówi marszałek Jacek Protas. - Jesteśmy przekonani, że w Europie Regionów szanse na bycie usłyszanymi i dostrzeżonymi mają tylko regiony zdecydowanie artykułujące swoje interesy i ściśle ze sobą współpracujące na rzecz ich realizacji.
     Marszałkowie podpisali się także pod stanowiskiem w sprawie tranzytowego szlaku drogowego Via Carpatia.
     - Rzecz może nie dotyczy bezpośrednio Warmii i Mazur, ale cel jest wspólny - poprawa istniejącej infrastruktury transportowej - dodaje Jacek Protas. - Teraz jeden z najważniejszych czynników rozwoju gospodarczego kraju to funkcjonalny układ sieci dróg i transportu, to on warunkuje rozwój ośrodków miejskich, ale także wpływa na atrakcyjność poszczególnych regionów. Otwartość komunikacyjna jest dla samorządu województwa warmińsko-mazurskiego celem priorytetowym, w tym sensie podpisane stanowisko jest ważne także dla naszego regionu.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama