UWAGA!

Pomarańczowe gadżety po raz pierwszy i...ostatni?

 
Elbląg, Turbo logo prawdpodobnie zniknie z gadżetów promujących miasto
Turbo logo prawdpodobnie zniknie z gadżetów promujących miasto (fot. AD)

Są efektem dokumentu, który obecnie już nie obowiązuje, czyli dość burzliwie przyjętej oraz sowicie opłaconej strategii promocji miasta na lata 2012- 2015. Pod koniec sierpnia w Informacji Turystycznej pojawiły się koszulki, pomadki, kubki, cukierki czy pocztówki – zgodne z "pomarańczową" wizją promocji miasta. Jak się okazuje to pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz, kiedy gadżety te pojawiają się w takiej wersji.

Na półkach Informacji Turystycznej pojawiły się pod koniec sierpnia i są efektem założeń strategii promocji miasta na lata 2012 – 2015, która miasto kosztowała ok. 130 tys. zł. Przetarg na materiały promujące miasto, w tym te "pomarańczowe", nawiązujące do logo potocznie nazywanego ślimakiem, rozstrzygnięto w czerwcu br., czyli wtedy, kiedy strategia była jeszcze obowiązująca, a dokumenty podpisał komisarz Marek Bojarski.
       Dostarczanie materiałów odbywa się w trzech etapach, za pierwszy miasto już zapłaciło i kosztował on 122, 5 tys. zł, w tym miesiącu będzie to 86,8 tys. zł i 33,2 tys. zł w kwietniu 2014 r. W sumie miasto wyda na to 242, 5 tys. zł.
       Strategia promocji miasta na lata 2012- 2015 jest dokumentem, który został wstrzymany, nie planuje się prac z jego wykorzystaniem. Pozostały jednak gadżety, które według informacji z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego paradoksalnie sprzedawały się dobrze. Teraz miasto ma zamiar zmienić ich projekt graficzny – według informacji Biura Prasowego Urzędu Miejskiego ma to nastąpić już przy drugim etapie. Wykonaniem nowego projektu ma zająć się specjalista ds. projektów graficznych i portali społecznościowych z Urzędu Miejskiego.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • specjalista ds. projektów graficznych i portali społecznościowych z Urzędu Miejskiego --- czyli kto??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Ciekawski(2013-10-07)
 • Akurat to co na zdjęciu jest całkiem ładne. Proszę o więcej fotek z gadżetami.
 • Skoro już tyle kasy wydano, to może nie warto wylewać dziecka z kąpielą. Po co wydawać pieniądze na logo, skoro mamy piękny herb. Żadne nowe logo go nie przebije. Wśród tych gadżetów zapewne można znaleźć atrakcyjne i ładne. Najbardziej mnie wkurza, jak następcy zaczynają od negowanie wszystkiego, co zrobili poprzednicy. Ślimak był do kitu, ale zdjęcia są OK.
 • A to tak można?Za tyle pieniędzy bawić się w kolorowanki?Mnie to logo Elbląga nie podoba się, ale skoro już jest, to niech będzie przez kilkanaście lat przynajmniej. Teraz trzeba będzie zapłacić kolejnym grafikom, projektantom itp. Potem przyjdzie następna ekipa. .. itd. Nie rozumiem jak w obliczu kryzysu i postępującej biedy można tak beztrosko szafować pieniędzmi. A kto zagwarantuje sukces kolejnego programu promocyjnego miasta. NIE PODOBA MI SIĘ TO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  alrena(2013-10-07)
 • Skandal- tyle zmarnowanych pieniędzy na bzdety, a tu podobno pusto w kasie !!!!!
 • W prawie lokalnym nie ma takiego pojęcia:, ,wstrzymany''. Uchwała oczywiście obowiązuje, można nie nadawać jej biegu czyli po prostu nie promować miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  reklamożerca(2013-10-07)
 • Wystarczy "dorobić"to tego herb Elbląga i będzie git. A jak nie to oddać te gadżety szkołom i przedszklom. Dzieci beda wiedziałyco z tym zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  BoloJabolo(2013-10-07)
 • DLACZEGO koszulki Elbląskie są małych rozmiarów???
 • herb powinien znajdować się na materiałach promocyjnych Elbląga
 • "jednak gadżety, które według informacji z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego paradoksalnie sprzedawały się dobrze" - PARADOKSALNIE!!! Co za zdziwienie! Czyżby ludzie kupowali je z wielkim obrzydzeniem? Mówili: Fuuu!!! Jakie to okropne! ale kupowali i kupowali - to znaczy, że logo i gadżety wymyślił fachowiec, wiedzący co spodoba się ludziom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Żuber(2013-10-07)
 • Taki specjalista poprostu napisze maila do agencji reklamowych i znowu trzeba będzie zapłacić.
 • Więcej zdjęć tych gadżetów. Chcemy się przekonać na własne oczy, jak to wygląda i może samemu coś kupić. Każde szanujące się miasto powinno mieć materiały reklamowe, np. z pięknymi zdjęciami.
Reklama