UWAGA!

Pomoc osobom bezdomnym w chłodne dni

 Elbląg, Pomoc osobom bezdomnym w chłodne dni
fot. arch. SM w Elblągu

W okresie niskich temperatur powinniśmy być szczególnie wyczuleni na los osób bezdomnych, apeluje o to elbląski samorząd i służby, które starają się pomóc tym osobom.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na bieżąco kontrolują miejsca pobytu osób bezdomnych – we współpracy ze Strażą Miejską oraz Policją. Monitorowane są miejsca, w których stwierdzono fakt przebywania osób bezdomnych, pracownicy socjalni i funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmują działania w celu zabezpieczenia tych osób w ośrodkach wsparcia.

Bezdomni mogą uzyskać schronienie w placówce przy ul. Nowodworskiej 49, gdzie działają schronisko, schronisko z usługami opiekuńczymi, noclegownia i ogrzewalnia. Jadłodajnia prowadzona przez Caritas przy ul. Zamkowej 17 od 2 listopada wydaje gorące posiłki osobom potrzebującym, w tym bezdomnym – skierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r. pod numerem 800 165 320 funkcjonuje bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Pod wskazanym numerem osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy. W załączonej informacji znajdują się dane instytucji, służb i organizacji działających na terenie Elbląga na rzecz osób bezdomnych. Gdzie szukać pomocy? - tabela kontaktów i zakres udzielanej pomocy Osobnym problemem jest też los pozostawionych na mrozie czworonogów. Tu również apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie przypadków uwiązanych, czy porzuconych w taką pogodę zwierzaków. Takie sytuacje można zgłaszać do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt lub Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Łukasz Mierzejewski, Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Apeluje samorząd? A gdzie mieszkanie socjalne? Hipokryci!
 • Mają noclegownie to niech ida tam a nie niszczą altanki. Czy naprawdę nie ma sily, i prawa na ta bande dewastujaca czyjas własność.
 • Baraki pracownicze postawić dla nich, zimą niech sortują odpady a latem do udrażniania rowów melioracyjnych wozić
 • 90% z nich nie chce żadnej pomocy. .. to o cxym tu ta chora gadka, a służby socjane tylko udają że chcą pomóc. Raz w miesiącu zrobią sobie z jakimś zdjęcie dla poprawy wizerunku. Zakłamana pseufo elita.
 • Po co PORTEL pisze takie bzdury. .. Pracownicy socjalni mają. .. Bezdomnych głęboko w d. .Siedzą na d. W ciepełku. OD ubiegłego roku pracują. Zdalnie. A teraz popisowa bo mrozy. .. .Oni mają w na wszystko. .
 • Kiedy socjalne rusza. .. Swoje cztery litery o w końcu popracują w terenie. .. . Od roku prawie nie widać ich. .. Co. Oni robią. .. .. Skoro nie pracują. .. A teraz Udają ze coś się dzieje na polecenie UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Lokotrrtty567(2021-01-15)
 • Bezdomni dewastują co popadnie. U nas w bloku zakitrował się w śmietniku, sprzątaczka mało zawału nie dostała jak nagle wyskoczył zza śmietnika a było ciemno. Szok. Prosimy żeby tym sie zająć. żeby ludzi nie zaczepiali wieczorami albo pod sklepami.
 • Do pracy powinni się wziąć, nie zgadzamy się, aby żyli jak pasożyty. Do odśnieżania, albo zamiatania ulic. Tak zrobi mądre państwo które oszczędnie gospodaruje naszymi pieniędzmi. Niech nosza worki na budowie, zamknąć MOPS-Y GOPS-Y, a ich do roboty. Tyle kasy by zostało w budżecie państwa i miasta.
 • Niech idą gdzie indziej, miasto poqwinno byc dla tych co płacą i pracują a reszta poza miasto. Po co im mieszkania socjalne jak dewastują, znamy takich co na skrzydlatej dostali, a teraz siedzą w anglii i wynajmują komuś za kasę. Jak zbk gospodaruje????? a normalni ludzie muszą wynajmować. to chore.
 • tak bracia dostali na skrzydlatej chatę i chcieli wynajmować, sami wyjechali z kraju. Czy ktoś to sprawdza?
Reklama