UWAGA!

Pomoc w nowoczesnym wydaniu

  Elbląg, Siedziba MOPS będzie bardziej nowoczesna i przyjazna
Siedziba MOPS będzie bardziej nowoczesna i przyjazna (fot. Anna Dembińska)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu otrzymał dofinansowanie unijne i chce zmienić się dla swoich podopiecznych. Chce być nowoczesny, skuteczny, ale także przyjazny. W budynku przy ul. Winnej rozpoczęły się już prace związane z przystosowaniem pomieszczeń na pokoje terapeutyczne, klub seniora, ma też powstać punkt przyjęć mieszkańców, biblioteka i kącik zabaw dla dzieci.

Ponad 30-letni budynek MOPS przy ul. Winnej przejdzie modernizację. Zostanie podzielony na strefy – każda będzie przystosowana do potrzeb określonych grup społecznych, każda otrzyma swój kolor (niebieski, zielony, żółty). W marcu wyprowadził się spod tego adresu Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, zwolniły się więc pomieszczenia, które stwarzają nowe możliwości.

- Chcemy nasz ośrodek wyposażyć w tzw. niebieski pokój, który będzie spełniał standardy do pracy psychologów z dziećmi – wskazuje Beata Kulesza, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. - Kolejne pomieszczenie przystosujemy do widzeń rodziców, których dzieci przebywają w rodzinie zastępczej. Następne do pracy terapeutycznej z młodzieżą. Będzie też pokój, który chcemy przygotować do pracy asystentów i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Piętro wyżej – kontynuuje dyrektor ośrodka - w strefie seniora i osób z niepełnosprawnościami chcemy udzielać pomocy, ale i stworzyć miejsce do przyjemnego spędzania czasu. Już stworzyliśmy klub seniora i zachęcamy do odwiedzin wszystkie osoby, które chcą porozmawiać, spotkać się. Trzecia strefa – socjalna – przeznaczona będzie dla osób, które korzystają z pomocy finansowej – wskazuje Beata Kulesza. - Tu także będzie odbywała się praca w kierunku usamodzielnienia osób bezdomnych.

Zmiany w ramach projektu obejmą także teren wokół budynku MOPS. Powstaną miejsca postojowe dla samochodów i rowerów, będą nowe nasadzenia krzewów i ławeczki.

  Elbląg, Od lewej: Dyrektor MOPS Beata Kulesza, sekretarz miasta Artur Zieliński i prezydent Elbląga Witold Wróblewski
Od lewej: Dyrektor MOPS Beata Kulesza, sekretarz miasta Artur Zieliński i prezydent Elbląga Witold Wróblewski (fot. Michał Skroboszewski)

- Nowością będzie punkt przyjęć klienta, z kącikiem dla dzieci – zapowiada dyrektor MOPS. - Tu będzie można spokojnie porozmawiać z pracownikiem lub po prostu przyjść, posiedzieć, odpocząć, poczytać. Musimy też wykonać nowoczesne wejście do budynku z podjazdem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na modernizację, ale i na szkolenia pracowników, pozyskał unijne dofinansowanie w wysokości 890 tys. zł. Projekt ma zakończyć się w lutym 2021 r.

- Te zmiany to spełnienie naszych marzeń, by jeszcze lepiej pomagać osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji – mówi dyrektor Beata Kulesza.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tia
 • Biblioteka w MOPSIE bo się poleje że śmiechu. Przecież chodzą tam po kasę a nie czytać książki.
 • Do mopsu i na Jasminową przychodzą sami intelektualisci, to jest komedio dramat, a czyja tęga głowa na to wpadła?chyba już wiem
 • Konsole PS i X-boxy kupcie dla tych dzieciakow, niech maja a co.
 • RobertKoliński Dofinansowanie z UE na remont budynku i pomieszczeń MOPS to bardzo ładny temat i wątek pozytywny naszego członkostwa w Unii, ale mnie (i podejrzewam, że nie tylko mnie) bardziej interesują głodowe pensje pracownic/ków MOPS/GOPS oraz kwestia ich bezpieczeństwa w trakcie wykonywanej pracy. Czy w temacie podwyżek dla pracowników socjalnych już PiSowski reżim lub władze samorządowe coś się zająknęły? Bo ludzie za grosze harują a nowego pomieszczenia i wyposażenia do garnka nie włożą. Od kilku lat mamy taką sytuację, że po pomoc do MOPSu przychodzą ludzie, którzy zarabiają więcej (!), niż zatrudnieni tam pracownicy socjalni. "W najniższej (grupie zaszeregowania) podstawa wynagrodzenia wynosi między 1700 a 1750 złotych brutto. Wynagrodzenie minimalne (2100 zł brutto w 2018 r. ) udaje osiągnąć się pracownikom zaszeregowanym od siedemnastej grupy wzwyż (maksymalne granice tych widełek są imponujące, ale jak mówią moi rozmówcy – o nich można tylko pomarzyć, a papier przecież wszystko przyjmie). Jak to przekłada się na pracowników socjalnych? Zgodnie z rozporządzeniem najwięcej może zarobić starszy specjalista pracy socjalnej – koordynator. Musi mieć wykształcenie wyższe i specjalizację II stopnia, wówczas zostanie zaszeregowany w grupie 15-17,czyli zarobi 1980–2100 zł brutto. Najmniej zarabia zaszeregowany w grupie 11-14 pracownik socjalny – 1900–2000 zł brutto. " Hashtagi: #lewica,#PomocSpoleczna,#SolidarnoscNaszaBronia
 • Ten Zieliński to zaraza najgorszego sortu urzędniczego , gorzej już być nie może. Słupnik i towarzysze muszą odejść.
 • Robercie byłbyś zainteresowany pomocą przy referendum w celu odwołania włodarzy miasta?
 • @opus - Panie Robercie jest Pan zainteresowany odwolaniem naszego gospodarza Premiera Polski i jego Presesa?????Bylbym wdzieczny za poparcie i dzialanie na rzecz tego wniosku.
 • No i proszę "administrator" pokazał sekretarza, to aż tylu / czworga / elblążanie muszą utrzymywać?
 • Kto rano wstaje temu MOPS nie daje,idę spać dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  1125.(2019-11-19)
 • a moze pora podniesc te marne zasilki okresowe, ktore w Elblagu sa najnizsze w Polsce zamiast kupowac laptopy i finansowac "szkolenia" urzedasom? To w takiej dziurze jak Elblag ma szczegolne znaczenie, bo to nie Warszawa gdzie robote mozna znalezc w 2 dni
 • Po zdjęciu wyrażnie widać że KWW Dobry Samorzad |Henryka sloniny jest wiecznie żywy
Reklama