UWAGA!

Pomóż Puszczy Białowieskiej

 Elbląg, Pomóż Puszczy Białowieskiej

Nie godząc się na niszczenie Puszczy i nie chcąc czekać, aż ucichnie jej puls, ekolodzy chcą działać tu i teraz dla ratowania naszego wspólnego dziedzictwa. Dlatego jutro (9 października) od 11 na ulicy Stary Rynek po raz kolejny będą zbierane podpisy pod inicjatywą obywatelską, w sprawie zmian w ustawie o ochronie przyrody, umożliwiającą powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego.

Puszcza Białowieska to jeden z cenniejszych skarbów Polski i Polaków o znaczeniu historycznym, przyrodniczym i naukowym  - to wiemy.
       Żyją tam największe zwierzęta Europy - żubry, to wiemy. Puszcza zaliczana jest do grona najcenniejszych zakątków świata. To najlepiej zachowane lasy nizinne Europy, ostatni las naturalny Niżu Europejskiego - to też jasne. Kojarzy ją większość zagranicznych turystów to wiemy również.
       Faktem jest także to, że jedynie około 17% powierzchni Puszczy na terytorium Polski objęta jest ochroną w ramach Białowieskiego Parku Narodowego. Wiemy tez niestety, że w ekosystemie Puszczy zachodzą niepokojące zmiany związane przede wszystkim z nadmiernym pozyskiwaniem drewna, o czym alarmują zajmujący się nią naukowcy. Trwa systematyczna wycinka i wyprzedaż naszego dziedzictwa!!
       Chcesz pomóc Puszczy, a może dowiedzieć się więcej na ten temat?
       Już jutro 9 października od 11 na ulicy Stary Rynek w Elblągu kolejny raz zbierać będziemy podpisy pod inicjatywą obywatelską w sprawie zmian w ustawy o ochronie przyrody umożliwiających powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego. Chcesz do nas dołączyć - przyjdź, podpisz się, zbierz podpisy wśród znajomych!
      
Agnieszka Niewińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • małe sprostowanie: zbiórki w Elblągu nie organizują "EKOLODZY", tylko ludzie chcący wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia naszego narodowego dziedzictwa, w tym Młodzi Socjaliści.
 • Niech Ci pseudo ekolodzy lepiej nie biorą się za ochronę puszczy. Wystarczająco dużo syfu narobili w Rospudzie. Jestem jak najbardziej za ochroną przyrody, ale nie popieram organizacji ekologicznych. Ekolodzy łapy precz od puszczy Białowieskiej
 • Precz od puszczy Białowieskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ertcvgfdx(2010-10-08)
 • A z kim się Białowieska PUSZCZA? Ile bierze za szybki numerek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  errrrrrrrrraaa(2010-10-08)
 • Popieram inicjatywę! Życzę sukcesu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja już podpisałem(2010-10-08)
 • wypad z puszczy. Będę.
 • Puszcza to nasz skarb. PS. a co innego mamy do zaoferowania światu? Wysokie technologie i drugą dolinę krzemową? Super klimat i costa del sol 365 dni w roku? Tańszą siłę roboczą od Chińczyków? hehe. .. Puszcza to jedno z takich rzeczy, które przypadkiem dała nam natura, i czego całe pokolenia, włącznie z carami (którzy na szczęście, podobnie jak nasi królowie, woleli tam polować niż budować statki; ). .. i jeśli sp####ymy jeden z ostatnich skarbów jaki się ostał w tym kraju. .. to ja nie widzę sensu istnienia państwa polskiego - to tylko rejon administracyjny Europy, w którym ludzie mówią pokopanym językiem, i zamiast statków kosmicznych, robotów i komputerów. .. budują drogi - które w starej Europie już powstały kilka lat temu, ale kosztem tego, że oni zabudowali swoje puszcze, Rospudy. .. i teraz widzą, co stracili. .. a my to jeszcze mamy. .. póki co, i póki dbanie o to dobro będzie ważniejsze niż imprezka po opyleniu wyrąbanego stamtąd pniaka.
 • a co do ekologów i Rospudy - praktycznie 100% winę za ten bajzel ponosi nie kto inny, a urzędasy, które przez >15 lat (!!) uprawiały spychologię olewając temat. Przez tyle czasu to ja bym zrobił 3 fakultety i sam zaprojektował tą drogę bez kolizji z Naturą 2000 (za którą nota bene nasze państwo bierze teżod unii niezłą kaskę). I bez rozpie###ania kolejnego unikatowego tworu natury. .. których widać tu jest pod dostatkiem, a już wkrótce zachodni turysta będzie mógł tu spokojnie przyjechać, żeby zobaczyć. .. .hmm. .pierwszą drogę ekspresową w okolicy? zamkniętą linię kolejki nadzalewowej? Teatr i ambitne kino z niesłychaną ofertą kulturalną i przerwami w każde nadarzające się święta? Mega wypasioną starówkę, która tętni życiem do rana jak we Włoszech, koncerty, zloty, festiwale? hmmm. .. a może miejsce, w którym kiedyś miał powstać park wodny?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kfiateg(2010-10-09)
 • Poryb dobrze mówisz. Puszcza to patriotyzm. jedyny logiczny. I dlatego kazdy powinien dzisiaj złozyć swój podpis.
Reklama