UWAGA!

Pomysły na Wyspę Spichrzów

Pomysły już są i można z nich czerpać pełnymi garściami. Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie Wyspy Spichrzów. Niestety, musimy nieco ostudzić zapał optymistów, bo na realizację choćby najskromniejszego projektu nie ma ani pieniędzy ani inwestorów. O pomysłach na zagospodarowanie Wyspy Spichrzów rozmawiamy z Gabrielą Rembarz z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, która była przewodniczącą jury.

Wyspa Spichrzów wygląda przepięknie. Na razie jednak tylko na projektach, które mają posłużyć do stworzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego tej części miasta. Projekty napłynęły na konkurs, który zorganizował Urząd Miasta. Nad Wyspą Spichrzów pochyliło się 27 architektów i zespołów projektowych z całej Polski. Zadanie łatwe nie było, architekci mieli stworzyć obszar, który jest funkcjonalny, piękny, a do tego potrafi połączyć historię z nowoczesnością. Wyspa Spichrzów ma być bowiem uzupełnieniem Starego Miasta, a nie częścią, która z nim konkuruje. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale jury i tak pierwszego miejsca nie przyznało.
       Więcej informacji na stronie Telewizji Elbląskiej.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tak - święte słowa i oceny Pani Rembarz – tacy ludzie powinni tworzyć naszą przestrzeń życiową i o niej decydować, (co widać w pracach i ich ocenach). Piękny i bardzo pouczający materiał dla potomnych i tych, którzy teraz tworzą nasz real, jak widać czasem w dziwnej malignie i kompletnym braku zrozumienia dla sprawy. Jak widać w żadnej koncepcji nie pojawiła się groteskowa replika Truso a papier mache naszej Starówki i bezsensowna koncepcja braku zabudowy przed kościołem i wzdłuż nabrzeży niech spędza sen z powiek decydentom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  AMalejużniekoniecznie(2013-11-13)
 • Gdyby nie upór Pani Katarzyny Wiśniewskiej, Dyrektora Departamentu Urbanistyki i Architektury, to tego konkursu by nie było. Po wielu latach beznadziei jaka prezentowała była naczelnik wydziału p. B. Czajkowska, w końcu znalazła się odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Zaangażowana, znająca temat pomocna dla mieszkańców, a co najważniejsze chcąca coś zrobić dla miasta. Więcej takich urzędników w magistracie, to wtedy miasto ruszy ostro do przodu. Gratuluję Pani Kasiu i powodzenia życzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  zatroskanyelzblążanin(2013-11-14)
Reklama