UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponadnormatywne służby policyjne. Podsumowanie

 
Elbląg, Ponadnormatywne służby policyjne. Podsumowanie
fot. (arch. portEl.pl)

W okresie od 27 lipca do 14 listopada tego roku elbląscy policjanci wystawili 240 dodatkowych służb patrolowo-interwencyjnych finansowanych przez Urząd Miejski. Założenie funkcjonuje już od kilku lat. Policyjne służby ponadnormatywne to piesze patrole, które elblążanie widzą na osiedlach, w centrum miasta a także na elbląskiej starówce.

Na terenach objętych porozumieniem w ramach ponadnormatywnego czasu policjanci wykonali 240 służb ponadnormatywnych. Funkcjonariusze wylegitymowali 782 osoby i skontrolowali 13 pojazdów. Zatrzymali 1 osobę poszukiwaną i 1 sprawcę. Doprowadzili 16 osób do wytrzeźwienia. Nałożyli ogółem 97 mandatów karnych, w tym aż 94 mandaty porządkowe. Dodatkowo zastosowali 77 pouczeń.
       Miejsca, do których kierowane były patrole to głównie elbląska starówka, centrum miasta oraz ul. Gwiezdna, Brzozowa i Pl. Jagiellończyka. Patrole wystawiane były w porze wieczorowo-nocnej. Rolą tych służb było odciążenie służby interwencyjnej na terenie miasta. Natomiast istotnym efektem dodatkowych patroli w Elblągu był fakt, że policjanci byli częściej widoczni w różnych miejscach publicznych podczas służb w patrolach pieszych, co też niewątpliwie miało oddziaływanie prewencyjne.
       Komendant Miejski Policji w Elblągu wystąpił już o zabezpieczenie w budżecie miejskim na 2015 rok, środków na te właśnie dodatkowe patrole. Miasto płaci za jedną 8-godzinną służbę 100 złotych. Pieniądze te trafiają do policjantów, którzy w czasie wolnym, zgłoszą się do pełnienia służb ponadnormatywnych na terenie Elbląga.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
  • Na 240 służb wystawionych od 27 lipca do 14 listopada, nie widziałem żadnego poagtrolu pieszego z wyjatkiem tych przy cmentarzach na Wszystkich Świętych.
  • Czyli na jedną służbe wypadło 3,25 legitymowanego, 0,054 skontrolowanych pojazdów, 0,041 zatrzymanych poszukiwanych, tyle samo sprawców, 0,06 nietrzeźwych doprowadzonych do wytrzeźwienia, wypisali 0,4 mandatów karnych i 0,32 pouczenia. Szacun za 100 to i tak dużo zrobili. Ale powód do chwalenia sie jest.
  • a ty kolego nie miał byś gdzieś tych 8 zł/godz. za które mieli by patrolowac bo ja też bym miał. .. ten się śmieje. ..
Reklama