UWAGA!

Poprosił o mleko i chleb dla dziecka, a później zaatakował i okradł

 
Elbląg, Poprosił o mleko i chleb dla dziecka, a później zaatakował i okradł
fot. Policja

88-letnia kobieta chciała pomóc mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania i prosił o jedzenie dla swojego dziecka. Okazało się, że to tylko podstęp, który pozwolił mu wejść do domu, napaść i okraść staruszkę. Policjanci zatrzymali 39-latka, który jak się okazało, miał już na swoim koncie podobne czyny. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Zdarzenie rozegrało się 3 lipca w jednym z mieszkań na ulicy Malborskiej w Elblągu. Około godz. 11.do drzwi 88-letniej kobiety zapukał mężczyzna, który poprosił o mleko i chleb dla swojego, głodnego dziecka. Starsza pani wpuściła obcego do domu, dała mu 5 zł na chleb i przyniosła z kuchni mleko. Chwilę później napastnik zaatakował kobietę, przytrzymał jej głowę i zerwał kolczyki. Na koniec zabrał jeszcze telefon komórkowy i uciekł. Wszystko to spieniężył w lombardzie. Policjanci już tego samego dnia ustalili nazwisko sprawcy. Po kilku dniach poszukiwań, w minioną środę (15 lipca), kryminalni zatrzymali 39-latka na ulicy Polnej w Elblągu. Tomasz L. trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut rozboju. Dzisiaj na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował go na trzy miesiące. W przeszłości był już karany, między innymi za rozboje i kradzieże. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Wszystkie skradzione rzeczy policjanci odzyskali w jednym z elbląskich lombardów i zostaną zwrócone pokrzywdzonej.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I teraz ulituj się człowieku nad bydlakiem a ten ci wynagrodzi dlatego ja nie daje nic nikomu bo na wóde dorzucać się patologii nie zamierzam.
 • takie wrzody od razu do utylizacji bo resocjalizacje możecie sobie w d. .. .pe wsadzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  0
  SądNajwyższy(2015-07-17)
 • Co za kaban...staruszke napadl...patol jeden
 • Kolejny typ, który z moich podatków będzie miał wikt i opierunek. A jak będzie grzeczny to pojedzie do KIkit łapać ryby i zbierać grzyby. A polskie, zasrane, prawo zakazuje pracy przymusowej. Przecież dla tych drani tylko praca w kamieniołomach, albo kopalniach uranu. Sprzeciwiam sie utrzymywaniu bandziorów z moich podatków. Te pieniądze potrzebne są dla Domów Dziecka, Szpitali itp, itd. I jak tu nie popierać Kukiza?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  1
  pietrek1(2015-07-17)
 • KS, po co toto ma łazić po świecie?
 • Rozwiązanie tego problemu wynaleziono już dawno w Rosji - nazywa się Gułag. Pewnie różne organizacje praw człowieka miałyby pretensje, ale człowieczeństwo zależy od definicji. Dla mnie coś, co napada na bezbronne staruszki, które się litują i chcą pomóc nie jest człowiekiem.
 • Najdziwniejsze że w pudle będzie miał lepszy wikt i opierunek jak na wolności. Do tego ZUS i US mogą go w d. .e pocałować a uczciwemu zawsze wiatr w oczy.
 • Okradać dobrych ludzi, którzy chcieli ci pomóc, pojęcie przechodzi. Jak tak można.
 • lewatywe z mleka a chleb na cały miesiąc do jedzenia trzymać w klatce
 • chwasty trzeba tępić - utylizować, pokażcie go to będzie skonczony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  sprawiedliwy(2015-07-18)
 • Poprosił o mleko i chleb dla
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Poprosił(2015-07-18)
 • Hiszpania pokazała, że w pełni zgadza się z autorytarnym kursem Brukseli na skończenie z demokracją. Rządzący po prostu nabrali przekonania, że naród nie rozumie, co jest dla niego dobre, dlatego też wola władzy musi mu zostać narzucona siłą. Czy w jakikolwiek sposób różni się to od uzasadniania narzucenia komunizmu? To śmierć wszystkich wolności obywatelskich – już na naszym progu.
Reklama