UWAGA!

Popularni na dzielnicy

 
Elbląg, Najbardziej Popularni Dzielnicowi 2015 (od lewej): mł. asp. Paweł Korowacki i asp. Paweł Myszk
Najbardziej Popularni Dzielnicowi 2015 (od lewej): mł. asp. Paweł Korowacki i asp. Paweł Myszk (fot. AD)

- Przychodząc do pracy w policji mówiłem, że nigdy w życiu nie będę dzielnicowym. Po 6 latach stało się jednak inaczej, ale tej decyzji nie żałuję - przyznaje mł. asp. Paweł Korowacki, zwycięzca plebiscytu na Najbardziej Popularnego Dzielnicowego 2015 r. w naszym mieście. - To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że kierunek, który sobie obrałem w pracy jest słuszny. Mam nadzieję, że to nie tylko zdanie znajomych i rodziny, ale także i mieszkańców - dodaje z uśmiechem. Zobacz fotoreportaż.

Znają swoją dzielnicę „od podszewki” i nie ma w tym nic dziwnego, bo patrolują ją przez kilka godzin dziennie, co w skali roku daje blisko 16 tysięcy godzin – w terenie. Wiedzą, gdzie, kto i jakie zagrożenie stwarza, pomagają w rozwiązywaniu życiowych problemów, łagodzą nieporozumienia sąsiedzkie. "Dzielnicowy jest jak lekarz pierwszego kontaktu" - to często powtarzane określenie.
       W Elblągu, ale także w Pasłęku, Młynarach, Tolkmicku, Gronowie Elblągu - w sumie - pracuje 42 policjantów dzielnicowych. Wśród nich jest jedna kobieta. Wszyscy wzięli udział w plebiscycie na Najbardziej Popularnego Dzielnicowego 2015 r. Głosowanie odbywało się w systemie SMSowym, a konkurs wspierały lokalne media.
       W sumie oddano 1511 głosów. W mieście największą popularnością cieszy się mł. asp. Paweł Korowacki (zdobył 572 głosy). Przyznaje, że gdy rozpoczął służbę w policji zarzekał się, że dzielnicowym nigdy nie będzie. - Po sześciu latach zdarzyło się inaczej, ale tej decyzji nie żałuję - zaznacza. - A nagroda? Cóż, duże zaskoczenie, ale i wyróżnienie. To także
       potwierdzenie, że kierunek, który sobie obrałem w  pracy jest słuszny i mam nadzieję, że nie tylko zdaniem znajomych i rodziny, ale także i mieszkańców (śmiech).
       Praca dzielnicowego jest trudna, bo pierwszy wie o problemach, pierwszy podejmuje próby ich rozwiązania.
       - To trudna służba, ale tak samo trudna jest praca każdego policjanta - twierdzi mł. asp. Paweł Korowacki. - Każdy z nas ma ciężki kawałek chleba.
       A co w jego pracy jest najcięższe?- Często spotykamy się z ludzką tragedią i nieszczęściem. To jest na naszych barkach i przenosi się i na prywatny grunt.
       Tuż za Pawłem Korowackim "na pudle" uplasowali się kolejno: st. sierż. Katarzyna Stankiewicz i st. asp. Wojciech Zieliński.
       Z kolei Najbardziej Popularnym Dzielnicowym na terenie powiatu elbląskiego jest asp. Paweł Myszk (wcześniej wyróżniany w plebiscycie miejskim) z posterunku w Tolkmicku (z liczbą głosów 489 głosów). Za nim uplasował się mł. asp. Bartosz Dutkiewicz z Pasłęka oraz asp. szt. Sławomir Łowczak z PP w Młynarach.
       Nagrodzeni policjanci otrzymali nagrody od Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, prezydenta Elbląga oraz od starosty elbląskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama