UWAGA!

Porażkę próbuje się zamienić w sukces (Opinia śladem publikacji)

 Elbląg, Paweł Głowacki
Paweł Głowacki (fot. archiwum prywatne)

Koledzy pytają Jasia na zakończenie roku szkolnego: „Dlaczego tak się cieszysz? Przecież nie zdałeś do następnej klasy! Jasiu odpowiada: „Bo jeszcze tylko lanie (w oryginale zdecydowanie dobitniej i dosadniej) i upragnione wakacje. Do „lania” porównuję komentarze, które pojawiły się pod artykułami dotyczącymi Mostu Niskiego na rzece Elbląg – pisze Czytelnik portEl.pl

Po komentarzach - okropnie „lejących” i krytykujących pomysł remontowania za środki publiczne, poprzez te związane z brakiem informacji o prowadzonym remoncie dla instytucji związanych z rzeką Elbląg jak i wodniaków - byłem w nie 100, lecz 200 procentach przekonany, że po zakończeniu prac zapanuje...cisza. „Betonowe koło ratunkowe dla wodniaków” w tytule odebrałbym jako osobisty dramat. Ambicjonalnie bym tego nie przeżył. Spaliłbym wszystkie uprawnienia i kwalifikacje związane z ratownictwem i wodą, a potem zaszyłbym się w gęstym lesie na kilka lat. Wszak każdy rozsądnie myślący człowiek, który zmaga się z ogniem uzasadnionej krytyki, stara się naprawić błędy, by jak najszybciej „wyciszyć” temat i do niego nie wracać.

W przypadku polityków wydawać by się mogło, że będzie podobnie. Do kolejnych wyborów samorządowych jeszcze ponad trzy lata, więc byłem pewny, iż decydenci podejdą do sprawy w myśl powiedzenia: „ czas goi rany; lud zapomni”. Myliłem się....sam nie wiem „stety” czy niestety. W piątek czytając artykuł dotyczący otwarcia mostu do użytku, przecierałem oczy ze zdumienia. Pod nim kolejne „lanie” w komentarzach i znowu w 100 procentach słuszne. Tak zastanawiam się, czy w Elblągu to norma? A gdyby tak hipotetycznie (bez insynuacji) założyć, że za jakiś czas trzeba będzie wyłączyć z użytkowania np. Centrum Rekreacji Wodnej lub Tor Wrotkarsko-Łyżwiarski i naprawić je ze środków publicznych, to co wtedy? Też będzie uroczyste ponowne otwarcie w blasku fleszy? Też będziemy mogli popatrzeć na uśmiechnięte twarze? Tak naprawdę, nie rozumiem, z czego się tak Panowie ze zdjęcia cieszą? Nie rozumiem i nawet zrozumieć nie chcę. Jeśli którąś z inwestycji naprawia się ze środków publicznych, to nawet nowa ( konkurencyjna) ekipa rządząca, nie powinna robić wokół tego szumu i sukcesu. Wszak każdy kto rządzi, czy to z lewa, z prawa, czy ze środka sceny politycznej obraca pieniędzmi z tej samej „kieszeni”...z „kieszeni” podatnika. Zrozumiałbym, gdyby po wielu, wielu latach z fetą, pompą i hukiem otwarto ponownie basen odkryty, bądź amfiteatr, ale nie kilka (aż siedem) lat wcześniej remontowany most. Niepokój budzi jednak fakt, że porażkę próbuje się zamienić w sukces. To bardzo niebezpieczne zjawisko, trzeba być wyczulonym na takie zachowania. To ze mnie czytelnika próbuje się zrobić Jasia. Ja się nie dam i mam swój typ, kto nim jest. Miłych wakacji..,.który to już raz bez odkrytego kąpieliska w mieście.

Paweł Głowacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mimo tego, Elblazane glosuja, by bylo tak jak bylo. I to jest dopiero dramat duzo wiekszy, niz usmiechniete twarze desydentow.
 • Otworzyli przed sezonem wakacyjnym otworzyli. Będziesz u steru władz miasta też będziesz korzystał z błysków, flash i obiektywów. Ten most miał wady w od etapu projektu, jak inaczej wytłumaczyć zamknięcie ruchu dla samochodów, totalny bezsens, był normalny przejazd za kanał i temu służył ten most. To, że jest ładnie z deseczką nie oznacza, że funkcjonalnie. Patrz kostka most wysoki. Piesi i rowery i co dramat patrzeć na tą nawierzchnię.
 • Taki mamy klimat i powiewy
 • Ależ tego pana "ciągnie"do Elbląga, chociaż nie przekonał innych do swoich "idei ", to odnalazł jedynie odnalazł idola? I czyżby jako fan radnego "lokalnego celebrytę "chce coś tam coś tam uczynić z myślą o sobie, nie mając najwyraźniej, jak się wydaje kompetencji? Ciekawe kiedy Ci panowie wspólnie z paniami o imieniu Maria i panią Grażyną założą partię lub jakowyś ruch na rzecz dobrobytu?
 • Ja muszę odnieść sukces, zabłysnąć złotą iskrą na niebie pośród gwiazd, sukces ja muszę odnieść sukces, dam za to wszystko, ja muszę wejść na szczyt, to jest mój cel
 • A czym innym się tu chwalić? Pozostaje kładka, jaki poziom taki sukces
 • Przekuwanie porażki w sukces to u nas zaczyna się robić standardem. Przykładem jest ogrzewanie miasta. Negocjować z Energą mogliśmy 3-4 lata temu. Teraz prezydent musiał zgodzić się na warunki Energii bez gadania, na te same warunki, na które wcześniej wiele razy narzekał. Ale jest sukces przecież
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  1
  Kaloryfer(2020-06-15)
 • Będzie kąpielisko w Pasłeku, u nas nie potrzeba.
 • @wicia - A wiesz, że przydałoby się, żeby tacy jak oni kierowali miastem.
 • @wicia - Ten Pan zrobił dla elbląskiego sportu i rekreacji wiele. I zrobiłby więcej, gdyby nie obecna, nieudolna władza. Elblążanie to pamiętają i doceniają. O was chcieliby jak najszybciej zapomnieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18
  9
  mieszkaniecelbląga(2020-06-15)
 • @Realista1 - Elbląg do Pomorza.
 • Polecam komentarz Slawka Malinowskiego na fb, interesujący!
Reklama