UWAGA!

Poród też odbiorą!

W Sali Pamięci Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Św. Floriana, patrona strażaków.

Komendant elbląskiej straży młodszy brygadier Krzysztof Grygo wręczył kilku strażakom nagrody i wyróżnienia. Uhonorował tych, którzy w sposób szczególny pełnili swoją służbę i wykazali się odwagą.
     - Właściwie to wszystkich powinienem wyróżnić chociażby za to, że nie mając dostatecznej ochrony ryzykują i ciężko pracują. Ale dzisiaj wyróżniłem tych, którzy wykonywali nietypowe, ponadstandardowe działania ratownicze, wykraczające poza zwykłą służbę. Dwóch strażaków nagrodziłem za to, że złapali przestępcę, który okradał przechodniów, a innego strażaka za to, że potrafił rozmową udaremnić próbę samobójczą pewnego młodego mężczyzny, usiłującego skoczyć z wysokiego piętra - powiedział Komendant Grygo.
     Tym bohaterem jest aspirant Sławomir Sidorski. Uznał, że tamto wydarzenie było dla niego wyzwaniem.
     - Musiałem podjąć zadanie albo bezsilnie się przyglądać, jak niedoszły samobójca dopełni dzieła i skoczy. Moje działania na szczęście zakończyły się sukcesem i chłopak zrezygnował - powiedział wyróżniony strażak.
     W jego opinii teraz strażacy muszą być przygotowani na właściwie każdą okoliczność.
     - Jeszcze nie musimy odbierać porodów, chociaż to też może nam się zdarzyć. Wykonujemy różne rzeczy: zdejmujemy koty z dachów, udzielamy pierwszej pomocy, wyciągamy ludzi z wypadków, ratujemy tonących i samobójców, gasimy pożary... Nie wiem, co jeszcze nam zostało. A gdyby nawet trzeba było odebrać ten poród, to może też dalibyśmy sobie radę... - dodał Sławomir Sidorski.
     W opinii komendanta Grygo, strażacy dziś muszą wiedzieć bardzo wiele.
     - Muszą znać się np. na mechanice, posiadać wiedzę teoretyczną np. z budownictwa, ekologii, psychologii. Szczególnie znajomość tej dziedziny jest bardzo przydatna strażakowi, by sam mógł sobie poradzić ze stresem, który przecież każdego dopada - stwierdził komendant Krzysztof Grygo.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama