UWAGA!

Porozmawiają o Zatorzu - tym razem z mieszkańcami

 Elbląg, Porozmawiają o Zatorzu - tym razem z mieszkańcami

Każdemu z nas zależy by otoczenie w jakim żyje, było przyjazne, bezpieczne, funkcjonalne, ładne. Dlatego warto – wzorem innych polskich miast – uaktywnić mieszkańców dzielnic. By to właśnie oni byli motorem napędzającym zmiany w ich „małych ojczyznach”. Mieszkańcy najlepiej wiedzą czego potrzebuje ich dzielnica, i zapewne najefektywniej zadbają o rozwój swojego miejsca na ziemi. W Elblągu zmiany zaczęły się od Zatorza.

Podczas pierwszego animacyjnego spotkania na Zatorzu (7 września) odbyła się dyskusja o możliwościach podejmowania wspólnych działań służących rozwojowi dzielnicy. Zainteresowani tematem spotkają się ponownie, tym razem z udziałem samych mieszkańców. Do udziału w nim zaprasza Ośrodek OWIES już jutro (wtorek, 21 września) na godz. 17. Miejscem spotkania będzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, przy ul. Skrzydlatej 1.
       – Przy podejmowaniu wspólnych działań niewątpliwie ważne jest wsparcie instytucjonalne – komentuje pierwsze spotkanie Małgorzata Woźna, animatorka OWIES – Ludzie, którzy chcą podjąć wysiłek poprawy jakości życia na dzielnicy, muszą wiedzieć, że mają wsparcie w instytucjach, organizacjach, czy firmach działających na tym samym terenie. Po pierwszym spotkaniu wiemy, że mamy w nich partnerów. Przyszedł czas na rozmowę z mieszkańcami. To od nich zależy, jakie działania będą podejmowane, rozwiązaniem jakich problemów się zajmiemy.
       Nie ma gotowej recepty na poprawę jakości życia w najbliższym otoczeniu. To od mieszkańców zależy, jak będą toczyły się ich dalsze losy – zmiana na lepsze, czy narzekanie na to, co jest? – Czekamy na wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za swoją „małą ojczyznę”. Razem z Zatorzem chcemy pokazać innym, że mamy siłę walczyć o swoje – zaprasza Małgorzata Woźna.
      
       Spotkanie odbywa się w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dojazd karetki czy straży pożarnej utrudniony z powodu przejazdu kolejowego, od lat nikt nic z tym nie zrobił a wielu ludzi przez to odeszło z tego świata. W wieżowcach brud smród i ubóstwo, fakt w większości przypadków zależy to od samych lokatorów ale zarząd też nie jest bez winy. Drogi wewnątrz osiedlowe tragiczne, dziura na dziurze. Brak miejsc parkingowych a miejsca jest dużo. Zadbać aby ten rejon był bardziej atrakcyjny wizualnie, na uboczu nie znaczy byle jak. Więcej pomyślunku a wszyscy będą zadowoleni.
 • Nikt nikomu nie karze mieszkać na takim zadupiu
 • j@m Nie każdy śpi na szmalu
 • OWIES omg kto wymyśla takie żałosne skróty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pszenica, żyto(2010-09-20)
 • moze by tak na wstepie zaczac rozliczac wlaadze-- co dla tej dzielnicy zrobila przez 20 lat??? moze by budrzet miasta podzielic sprawiedliwie na kazda z dzielnic i nie inwestowac wspolnych pieniedzy w szczere pola???? moze by wreszcie dokonczyc remont szkoly zaczety 20 lat temu --czy do tego potrzebna inicjatywa nic nie mogacych mieszkancow???--czy raczej potrzeba nam odpowiedzialnych radnych i dobrego gospodarza??? jest okazja zrobic kolejne zamieszanie i wyrwac kase z unii ? --przeciez przyjdzie czas i trzeba bedzie te kase oddac z procentami --nikt nigdzie nie daje za darmo-- no chyba przy korycie??? a tory jak byly tak beda--bo wladza tu nie mieszka!!!!!-- wszak to g e t t o !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JEDENZGETTA(2010-09-20)
 • Najwięcej w swoim programie wyborczym 4 lata temu mial na temat Zatorza, Prezydent Słonina, przede wszystkim wiadukt w ciagu ul. Lotniczej, ale jak wiemy nic nie zrealizował.
 • Każde sporej wielkości miasto na świecie ma swoją dzielnicę slamsów. Elbląg również jest miastem sporej wielkości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wredny(2010-09-20)
 • Tyle że Zatorze płaci najwiekszy czynsz w mieście jak by w apertamentowcu w centrum mieszkali
 • EKO struga głupa, chodzi im o kampanię wyborczą a nie o pomoc tym ludziom. eb
 • eb, Twoje poglądy i wiedza w tym temacie są tak przestarzałe jak EB
 • jak nic nie robią jest źle, jak coś robią jeszcze gorzej. ludzie, zdecydujcie się czego chcecie, bo wszystko wam nie odpowiada, a wy siedzicie i dalej i narzekacie. sami się ruszcie i coś wymyślcie, jak nie potraficie siedzcie cicho. łatwiej jest negować niż coś robić, prawda? ponarzekać każdy może, ale ruszyć zadek nie - do tego trzeba mieć duże. .. zasoby
 • Jestem mieszkanką zatorza, każdy znajomy który przyjeżdża do mnie w odwiedziny mówi, że gdyby ktoś zadbał o to miejsce byłoby tu ślicznie, bo jest potencjał tylko nie ma nikogo kto by zainwestował w to miejsce. Bloki powinni odnowić i ulice naprawić. Przydałby się przejazd bo karetki mają spore problemy. Nie ma tu i tak już tak wielkiego plebsu jak kiedyś, chociaż baraki powinni zlikwidować. Gratuluje pomysłu z placem zabaw, aż miło się patrzy jak dzieci się na nim bawią. Oby przetrwał jak najdłużej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszanka(2010-09-21)
Reklama