UWAGA!

portEl w nowej odsłonie

2013-06-18
Aktualizowany 2013-06-19 09:16
 
portEl w nowej odsłonie

Mijały lata, wszystko wokół się zmieniało, tylko portEl trwał w niezmienionej szacie graficznej. Przez ostatnie dwanaście lat mieliśmy tylko jedną poważniejszą korektę naszej makiety. Oczywiście przez cały ten czas następowały mniej lub bardziej zauważalne zmiany w funkcjonalności serwisu. Najstarsza chyba w Polsce gazeta internetowa zdążyła jednak obrosnąć mchem i paprocią. Od dłuższego czasu nieuniknione wisiało w powietrzu.

PortEl przez te długie lata wrósł mocno w świadomość elblążan. Z rozbawieniem, ale też i satysfakcją słyszę na konferencjach prasowych i w prywatnych rozmowach, że "na portelu internetowym xyz.pl", to czy tamto. Nazwa naszej gazety, przypomnę, jest luźną grą słów i skojarzeń związanych z Elblągiem, portem i portalem. Jak się okazuje zastępuje często w Elblągu określenie portal. Brama Targowa, która za sprawą elbląskiego malarza Zbyszka Opalewskiego pojawiła się w winiecie ma ten związek portElu z Elblągiem jeszcze pogłębić. Będziemy się starać, żeby nasza gazeta ciągle była bramą do informacji o naszym mieście.
       Dopiero po komentarzach przy zapowiedzi zmiany wyglądu portElu zrozumiałem jak wielkie jest przywiązanie naszych Czytelników do starej już szaty graficznej. Niestety wymóg czasu sprawił, że ciągle usprawniany, ale mocno już spatynowany portEl musiał pokazać się w nowej odsłonie. Liczę na to, że wszyscy ci, którzy zapowiedzieli bojkot portElu, jeśli nie odstąpimy od planów wprowadzenia zmian, przekonają się jednak do nowej wersji.
       Dołożyłem bowiem wszelkich starań, żeby przy istotnym usprawnieniu funkcjonalności, nie zaskakiwać Czytelnika rozwiązaniami, które mogłyby go wyprowadzić na manowce Internetu. Mam też nadzieję, że udało się zachować chociaż trochę z klimatu "starego" portElu. Po dzisiejszej premierze wszyscy mogli się przekonać, że wbrew obawom, strona nie jest "przeflashowana" i nie przymula.
       Opracowanie poprawionego silnika portElu i jego formy trwało prawie rok. Dziękuję za wsparcie graficzne Kamilowi z AR Contact, Robertowi z gdańskiej firmy Acrobat i kolegom z poznańskiej Iguany. Nieoceniona była pomoc pracowników SOFTELu przy testowaniu nowej wersji. Gdyby jednak jakieś błędy umknęły naszej uwadze, to liczę na życzliwe maile na adres admin@portel.pl.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jest Ok, szczególnie jak się człowiek zagłębi. Czytelnie, a ciągle widać że to poczciwy portel. Dział ogłoszeń rewelacja, wszystko na miejscu, smakowite "na wynos". Na szczęście nie trzeba się przestawiać. Ściany odświeżone, pokoje zostały :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  4
  werefe(2013-06-18)
 • nie jest źle. .. poprzedniej wersji potrzebny był lifting i to tu jest. lżej, czytelnie, układ prawie ten sam, więc (ihmo) rewolucja poszła w dobym kierunku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  BożoIwanow(2013-06-18)
 • Dalej syf jak był tak jest. Nie przemyślane rozwiązania, laiczny CSS, BRAK CZYTELNOŚCI!! Nie zadziwiliście nic a nic. Ogłoszenia, z których się utrzymujecie i dzięki którym macie pozycję na rynku są jeszcze bardziej mniej czytelne. Radzę poprawić. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  Tomekkk(2013-06-18)
 • Chyba konkurencja przyszła już do pracy :)
 • Mnie podoba się nowa szata. Wygląda bardziej współcześnie, jakoś lżej. Gdyby jeszcze przewrócić komentarze z boku, a nie pod spodem, było by wygodniej. Poza tym, w tekście wiadomości za mały jest odstęp między liniami. Powiększyliście czcionki (font-size: 14px; w pliku style2.css, linia 3126,reguła dla #news p), powiększcie jeszcze ostęp (dopiszcie do tej reguły line-height:20px) Szkoda tylko, że “ wymóg czasu” nie sprawił porzucenia takiego dziadostwa jak           w kodzie. I XHTML 1.0 Transitional już dawno trzeba zmienić na Strict lub na HTML5
 • Menu jest mało czytelne. Przede wszystkim, na górę je, reklama wyborcza nie jest ważniejsza od stałych elementów strony. W jakiś sposób jeszcze powinny się rozdzielić same elementy menu. To jest to co najbardziej kole w oczy.
 • Ogłoszenia są jeszcze nieczytelne, poprawcie proszę!
 • Otwieram ogłoszenia i zdziwienie :) Potrzeba chwilę, żeby się przyzwyczaić, ale jest fajnie. Zwłaszcza "moim zdaniem" zmieniło się na +.
 • Nie podoba mi się to, że jak chcę zobaczyć zdjęcia w danym ogłoszeniu, muszę otwierać ogłoszenie. Wcześniej bez zagłębiania się w treść mogłam obejrzeć wszystkie zdjęcia, a jak byłam zainteresowana czytałam dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  śrenio(2013-06-18)
 • Popsuliście ogłoszenia!!! Przywróćcie możliwość oglądania zdjęć bez otwierania ogłoszeń.
 • ale po co oglądać same zdjęcia bez treści ogłoszenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  ??nierozumiem(2013-06-18)
 • ogłoszenia moim zdaniem do poprawy -> brak możliwości otwarcia ich w nowych kartach, klikanie w każde ogłoszenie i powrót do poprzedniej strony utrudnia poruszanie się po stronie. .. trochę krok w tył. .. zdecydowanie minus za to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  dobrakobra(2013-06-18)