UWAGA!

Poseł lewicy chce kontroli NIK w sprawie przeprowadzki elbląskich przeciwlotników

 Elbląg, Witold Gintowt-Dziewałtowski
Witold Gintowt-Dziewałtowski (fot. AD)

Poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski wystąpił do Najwyższej Izby Kontroli z prośbą o sprawdzenie zasadności przenoszenia 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego do Gołdapi. Liczy, że kontrola nastąpi jeszcze w tym roku.

Poseł lewicy, podobnie, jak władze samorządowe, żywo zainteresował się planowaną przeprowadzką przeciwlotników.
       - W ubiegłym roku Minister Obrony Narodowej podjął decyzję o przeniesieniu 13 pułku – mówi Witold Gintowt-Dziewałtowski. - Od tego czasu różni eksperci, różnej rangi, a nawet sami żołnierze monitowali, by decyzję zmienić.
       Ustalono listę zastrzeżeń.
       - Po pierwsze, nie stosuje się przeniesienia pułku przeciwlotniczego pod granicę z Rosją, państwem, z którym chcemy utrzymywać dobre stosunki – wymienia poseł SLD. – Ponadto ten pomysł jest bardzo kosztowny, a sprawność tej jednostki nie będzie taka, jakbyśmy oczekiwali.
       - Pisałem w tej sprawie do MON, rozmawiałem też z panią poseł Julią Piterą – kontynuuje Witold Gintowt-Dziewałtowski. – Ona również otrzymała taką samą odpowiedź, jak ja. W związku z tym 6 września wystąpiłem do NIK z prośbą o sprawdzenie zasadności przeniesienia 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego do Gołdapi. Chodzi o sprawdzenie względów politycznych i ekonomicznych. Liczę, że kontrola nastąpi jeszcze w tym roku – dodaje poseł. – Póki co, żadne działania w ograniczeniu działalności naszego pułku nie nastąpiły.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wspaniała robota. Mam nadzieję, że Pańska inicjatywa przyniesie wymierne skutki. Oby tak dalej. A wy, POsłowie patrzcie jak walczy się o region i swoich wyborców!!!!!
 • A jak posel walczył o 14 BRL z Lotniczej ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  no jak on walczył?(2010-09-16)
 • Pan poseł kpi, czy ma nas za durniów. W wojsku Panie pośle wydaje się rozkazy i są one nieodwołalne, tak jak decyzje sędziego w meczu piłkarskim. To nie czerwona armia ino zawodowe wojsko - mam nadzieję, że prowadzone przez profesjonalistów, a nie aparatczyków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-09-16)
 • Nigdy nie zapomnimy oddania w szpony Olsztyna! Obyś pan przegrał, panie pierwszy sekretarzu!Pfu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pamiętliwi wyborcy(2010-09-16)
 • Jak POgrywa, byle go wybrać i dlatego nie będę głosował na niego, nie samym wojskiem Elbląg stoi, chociaż robi się wszystko, aby tak było.
 • Najważniejsze, że krzyż zdjęty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kraksa(2010-09-16)
 • Drogi Aborygenie, hitlerowscy oficerowie tez "mieli rozkaz" - historia i potomność oceniły ich postępowanie jednoznacznie. "Wypędzenie" 13 Pułku to zbrodnia na obronności Polski!!! Dobrze Ci AborygenieMiejscowy wychodzi ocena "jakości" naszych elit politycznych i całego elektoratu, ale nie zabieraj głosu w temacie o którym nie masz pojęcia. Kwestie obronności państwa powinny być wolne od jakiejkolwiek "debaty publicznej". Wojsko: 1.Nie jest od "dawania pracy" 2.Nie jest po to by Pan Wojewoda z Gołdapi kupował nim głosy swoich ziomków 3.Nie stacjonuje w danym miejscu tylko dlatego że przemawiają za tym "kwestie społeczne". WOJSKO POLSKIE MA STAĆ NA STRAŻY SUWERENNOŚCI NARODU POLSKIEGO!!! Amen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-09-16)
 • Przed wyborami sobie przypomniał. Precz z wojskiem-komunistycznym elektoratem, ktory na emeryturach zabiera pracę cywilom. Precz z żonami wojskowych, które dostają pracę za, to że ich mężowie okupują Elbląg!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pacific(2010-09-16)
 • Prawda jest taka, że pan poseł bije pianę. Wojsko w Egu zostanie, bo decyzje są wstrzymane. Powiem więcej, gdyby nie fakt, że obecne władze miasta /prezydent i jego środowisko/ nie potrafiły "normalnie" rozmawiać z MON, a nie pisać petycje i medialne wypowiedzi, to być może nie tylko nie 13 by został, ale mógłby nawet zostać wzmocniony. W Egu rządzą "komuchy", rząd jest PO, wnioski wyciągnijcie sami. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POirytowany(2010-09-17)
 • Przed wyborami budzą się z letargu, zostanie wybrany znów zaśnie na stołku.
 • Jakoś nie potrafię zrozumieć pewnych osób, które zaczynają negatywnie komentować działania regionalnych polityków. Ludzie!!!! Czy to ważne kiedy rozpoczęli działania dotyczące ochrony spraw regionu? Robią to, i to jest ważne. W przypadku Pana Posła, jeśli ktoś śledzi sprawy Elbląga, to doskonale zdaje sobie sprawę, że od dłuższego czasu "działa" w sprawie jednostki przy Mazurskiej. Czemu nikt nie napisze o śpiących POsłach?
 • ABC... Tak na prawdę nasi "politykierzy " dbają TYLO o rodziny i o własne kieszenie. MY wyborcy jesteśmy tylkood postawienia "X" na karcie do glosowania. A juz "z góry "wiadomo kto wygra. NIK powinien prześwietlić finanse calego UM, EPEC
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ABC...(2010-09-17)
Reklama