UWAGA!

Poseł Wilk: Jest 500 plus, będzie kanał

 Elbląg, Na pytania dziennikarzy odpowiadali Jerzy Wilk i Marek Pruszak
Na pytania dziennikarzy odpowiadali Jerzy Wilk i Marek Pruszak (fot. Anna Dembińska)

- Dzisiaj w Elblągu robimy taką akcję agitacyjną, rozdajemy ulotki o programie 500 plus. Program wszedł w życie, jest potrzebny nie tylko rodzinom, ale także będzie miał wpływ na demografię naszego kraju i rozwój gospodarki – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Wilk, poseł PiS. W Elblągu wnioski w sprawie „500 plus” złożyło już dwa tysiące mieszkańców.

To była pierwsza konferencja prasowa Jerzego Wilka po otwarciu biura poselskiego przy ul. Czerwonego Krzyża. Tematy nie zostały wybrane przypadkowo. Program 500 plus PiS promuje w ostatnich dniach gdzie tylko może, podkreślając, że spełniło ważną obietnicę z kampanii wyborczej. Z kolei w sprawie przekopu głos na konferencji naukowej w auli PWSZ zabierze w czwartek  o godz. 11 Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, dla którego to resortu inwestycja jest jednym z priorytetów. Konferencja posła miała być więc zapowiedzią tej wizyty.
       - Przypomnę, że to Jarosław Kaczyński w 2006 roku, gdy był premierem, ogłosił że przekop będzie realizowany. Wtedy w budżecie państwa były zabezpieczone pieniądze na dokumentację, ale w wyniku zmiany rządu na wiele lat ten temat został wstrzymany – twierdził na konferencji Jerzy Wilk.
       Zdaniem posła dopiero po ponownym objęciu rządów przez PiS sprawa przekopu ruszyła do przodu. Skąd to przekonanie? - Nasi poprzednicy mówili, że budowa kanału ruszy po 2020 roku, wtedy to już prace będą bardzo zaawansowane. Unia Europejska na tę inwestycję patrzy przychylnie, bo ma też ona znaczenie dla bezpieczeństwa Europy. Wystarczyło tylko wyjaśnić wątpliwości – uważa Jerzy Wilk. - Nasi poprzednicy, czyli posłowie PO i PSL, gdy w 2013 roku stawała sprawa uchwały o przyspieszeniu prac nad przekopem, głosowali przeciw. Byłem na tym posiedzeniu jako prezydent Elbląga. Dzisiaj rząd PiS planuje środki na tę inwestycję, być może Unia Europejska się dołoży, będzie o tym z pewnością mówił w czwartek minister Gróbarczyk – mówił poseł PiS.
       Konferencję zdominowała jednak nie sprawa przekopu, ale programu 500 plus, który 1 kwietnia wszedł w życie. Przed wejściem do biura posła Wilka działacze PiS rozdawali ulotki promujące program.
       - W Elblągu około 9 tysięcy dzieci jest objętych programem, złożono już 2 tysiące wniosków, w tym około 700 przez internet – mówił obecny na konferencji Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej. - Do elblążan trafi więc co miesiąc około 4,5 miliona złotych, które elblążanie wydadzą zapewne na produkty, usługi, inwestycje w dzieci. To ożywi gospodarkę. Program ma też sprawić, że demografia w Polsce się poprawi – przekonywał Marek Pruszak.
       A jeśli demografia się nie poprawi, to PiS wycofa się z programu? - dopytywali dziennikarze.
       - Można mieć różne opinie na temat programu, ale najszybciej ocenią nas wyborcy. Przy urnach wyborczych się okaże, czy program spełnił swoje zadanie. Nas poprzednicy mieli osiem lat, by coś w tej sprawie zrobić – uciął Jerzy Wilk. - Program 500 plus to dopiero początek, w rządzie już trwają prace nad programem mieszkaniowym.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szykuje się propagandowa wojna na międzynarodową skalę! Do polskiego MSZ trafiła notatka dotycząca zaskakującego spotkania władz RFN z niemieckimi mediami. O sprawie spotkania pisze dziennik „Super Express”. Niemieccy dziennikarze mieli być instruowani w jaki sposób pisać o Polsce i rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarze dostali szczegółowe wytyczne. Mają używać sformułowań: „Putinowski model władzy” czy „dziki Wschód” Z informacji „SE” wynika, że spotkanie władz i mediów odbyło się w jednym z departamentów niemieckiego MSZ. – Dziennikarze mają testować polską reakcję na krytykę Polski za realizację „putinowskiego modelu władzy”, mają opisywać „antydemokratyczne działania rządu”, kwalifikować Polskę jako „dziki Wschód”, podnosić „demontowanie państwa prawa” i zarzucać, że „paraliżowanie państwa prawa w Polsce zagraża bezpieczeństwu całej UE” — głosi notatka, która trafiła do MSZ. I to niemieccy politycy chcą uczyć Polaków demokracji
 • Zróbcie coś dla tej biednej Mierzei wislanej. Drogi tragiczne, bez poboczy, gazu brak, demografia umiera. Kanał przekop Mierzei mógłby coś poprawić. A i Elbląg mógł by znów być miastem portowym.
 • skoro PiS od lat przygotowywal sie do przekopu, choć ja pamietam, że podpisy za zbierala lata temu na bulwarze P. Gellert. z PO. to prace powinny ruszyć już teraz a nie dopiero w 2018 lub pozniej.
 • więcej szacunku dla państwowej flagi. Wygląda jakbyś ją Wilku w kieszeni nosił. Wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  13
  _serce_moje_(2016-04-06)
 • 500 + nie spowoduje przyrostu naturalnego ale sprawi, że rodzice nie będą się zadłużali u rodziny czy w bankach aby dziecko wysłać do kolejnej klasy, ( ubrać itp. ) lub na jakieś wakacje. Więc, to. .. .tak, nie działa. Poza tym, należało by powstrzymać emigrację zarobkową młodych Polaków a na to się nie zanosi. Nie chcą z niej wracać. Praca, może i jest ale płaca dla rozpoczynających życie zawodowe upokarzająca, nie wspomnę o problemie z mieszkaniami. Więc i 500 + ne pomoże. Przekop, jak będzie to. .. uwierzę. Bo od wielu lat to tylko. .gadanie, próżne. .. gadanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  pampi-ZAWADA(2016-04-06)
 • Spokojnie już wer. .. wiemy że blokada na HP boli.
 • 500+ spowoduje jeszcze większe bezrobocie. Czyli tak czy siak płacimy za to my pracujący i płacący podatki. Ale przecież tym leserom wszystko się należy.
 • W końcu Rząd dla ludzi a nie ludzie dla Rządu. Kto narzeka niech sobie wyobrazi co by było i czego by nie było, gdyby znowu wybory wygrała PO.
 • Z każdej kwoty 500 po zakupie czegoś tam 100 zł wróci w postaci VAT. Rynek się rozrusza bo więcej pieniędzy u ludzi to więcej zakupów, więcej ewentualnej produkcji
 • mam nadzieje ze PIS szybko upadnie, 500+ to porazka, dzieci podzielili na lepsze i gorsze - jedne nakarmili, ubrali a na inne patrzą jak głoduja
 • Ale chociaż robią coś dla ludzi a poprzednie Rządy? Pis jest prekursorem dodatków na dziecko. Czy inny Rząd dał chociaż złotówkę?
 • Rumunia istotnie obniżyła stawki VAT i inne podatki. Efekt? - Znaczny wzrost wpływów do budżetu kraju. Może by tak u nas zrobić to samo?
Reklama