UWAGA!

Posłowie już w Sejmie

 Elbląg, Andrzej Kobylarz w Sejmie
Andrzej Kobylarz w Sejmie (fot. A)

Świeżo upieczeni posłowie przechodzą właśnie w Sejmie szkolenie na temat swojej pracy i obowiązków. Dzisiaj odebrali zaświadczenia o wyborze na parlamentarzystów, ślubowanie odbędzie się 12 listopada.

Hymny państwowy i UE w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęły dzisiejszą uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze posłom na Sejm. Ceremonia zorganizowana przez Państwową Komisję Wyborczą odbyła się w Sali Kolumnowej w gmachu przy Wiejskiej. Oprócz nowych posłów w uroczystości wzięli też udział przedstawiciele najwyższych władz, m.in. marszałkowie Sejmu - Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Senatu - Bogdan Borusewicz.
       - Dzisiaj nastąpi uroczyste zwieńczenie dzieła, którego Państwo posłowie jesteście autorami. Jest ono wynikiem Państwa pracy, wysiłku, zaangażowania i determinacji, która spowodowała, że podjęliście się Państwo tego zaszczytnego i odpowiedzialnego zadania, jakim jest bycie przedstawicielem Narodu, jak mówi o tym konstytucja - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński, otwierając uroczystość w Sejmie.
       Zaświadczenie o wyborze na posła odebrał m.in. Andrzej Kobylarz z listy Kukiz'15, który kandydował z okręgu elbląskiego. Spotkaliśmy go na sejmowym korytarzu tuż przy tablicy upamiętniającej parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie w Smoleńsku.
      
      
      
      
red. na podst. informacji Sejmu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama