UWAGA!

Posłowie PiS rozmawiali o przekopie

Elbląg, Przekop Mierzei Wiślanej jest konieczny - podkreślali posłowie PiS podczas kampanii wyborczej
Przekop Mierzei Wiślanej jest konieczny - podkreślali posłowie PiS podczas kampanii wyborczej (fot. arch. portEl)

Posłowie Leonard Krasulski i Zbigniew Babalski spotkali się wczoraj (18 listopada) z Ministrem Gospodarki Morskiej Markiem Gróbarczykiem. Podczas spotkania uznano, że jednym z najważniejszych zadań Ministerstwa Gospodarki Morskiej będzie wznowienie prac nad koncepcją oraz sama budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

- Podczas spotkania ustaliliśmy wstępnie harmonogram naszych działań oraz sposób podjęcia prac nad koncepcją inwestycji. Uznaliśmy z Ministrem, że przekop przez Mierzeję Wiślaną to jeden z dwóch najważniejszych priorytetów rządu w obszarze gospodarki morskiej. Ta inwestycja zdynamizuje rozwój portu w Elblągu oraz regionu – powiedział po spotkaniu Poseł Leonard Krasulski, lider PIS na Warmii i Mazurach.
       - Prawo i Sprawiedliwość zobowiązało się do realizacji tej inwestycji już w 2007 roku. PO ze szkodą dla mieszkańców regionu zaniechała tej inwestycji. Teraz wracamy do tego najważniejszego dla Ziemi Elbląskiej przedsięwzięcia gospodarczego - zaznaczył poseł Zbigniew Babalski.
       W najbliższym czasie mają zostać podjęte rozmowy i prace nad strategią realizacji przedsięwzięcia. Jak zaznaczają posłowie uczestniczący w spotkaniu z Ministrem Gróbarczykiem, ”dzisiaj najważniejszym celem jest szybkie przejście do realizacji inwestycji”.
      
Robert Szaj, koordynator
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Eh tylko Elbląga żal i życia, a parodii końca nie widać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Kat.Na.Idiotów(2015-11-19)
 • fajnie byłoby popłynąć z Elbląga np. na Bornholm bez łaski Rosjan
 • Panie Babalski coś się panu z tym zaniechaniem pomyliło. Czy pan wiesz / raczej nie wiesz pan /, że ten projekt przekopu jest właśnie w opracowaniu. A Wy raczej się tym nie zajmujcie / od nowa / bo Wam wyjdzie jak z Rospudą. A o tym to już i pan, i pan Krasulski doskonale wiecie.
 • wszyscy tylko rozmawiaja a konkretow nie widac nawet poczatka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  gadugadu(2015-11-19)
 • Krasulskim liderem na w-m czyli szuwarach i bagnach bo to jest określenie bardziej odpowiednie i do miejsca i samej osoby, którego ciężko odnaleźć wśród posłów. Jeżeli natomiast (co stałoby się cudem) do przekopu by doszło to nazwa kanału sama nasuwa się do ust im. LK. My wyborcy i ludzie myślący uczciwie nie wierzymy w żaden przekop, który od samego początku był i jest kiełbasą wyborczą.
 • Wow, rozmawiali czy coś zrobili nie tylko bicie piany, a gawiedź się cieszy.
 • Wyjdziemy na tym przekopie jak przysłowiowy Zabłocki na mydle ! Ręce precz od Mierzei !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Meiudice(2015-11-19)
 • Znowu koncepcje koncepcji i tak w koło macieju. Po co komu przekop? Toć kajak można przenieść. .. a okręty nie popłyną, przecież zanurzenie to ok 1,7 m. .. .Robią nas w wała pomysłami księżycowymi dla samego gadania. .. .A niemy Leoncjo to dał głos czy kazał komuś coś powiedzieć?
Reklama