UWAGA!

----

Pospieszyli na ratunek

 Elbląg, Pospieszyli na ratunek
fot. nadesłana

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Granicznej z Krynicy Morskiej udzielono skutecznej pomocy 34-letniemu Finowi, którzy około południa dryfował dziś na Bałtyku na skuterze wodnym. Jego urządzenie GPS uległo awarii, a w skuterze zabrakło paliwa...

Skuterzysta płynął z Helsinek do Maroka w celu charytatywnym - pomoc szpitalowi dziecięcemu w Helsinkach. Szyper łodzi rybackiej powiadomił przez radio Straż Graniczną, że podpłynął do niego na skuterze wodnym obcokrajowiec, pytając na jakich wodach się znajduje. Tłumaczył, że jego urządzenie GPS uległ awarii. Gdy szyper odpowiedział, że to polskie wody terytorialne, mężczyzna odpłynął. Jednak po krótkim czasie w skuterze skończyło się paliwo i zaczął dryfować w kierunku zachodnim, około pół kilometra od brzegu w Krynicy Morskiej.
       Strażnicy graniczni natychmiast podjechali do portu i nawiązali współpracę ze znajdującymi się ratownikami, którzy sholowali mężczyznę na skuterze. Gdy upewnili się, że 34-latkowi nic się nie stało, funkcjonariusze SG pomogli mu w zatankowaniu paliwa i wskazali kierunek dalszej podróży.
      
      
      
      

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • SG nie miało na celu żadnej pomocy tylko chcieli sprawdzić czy to nie jest szpieg albo nasz obywatel którego zatrzymaliby i ukarali wysoką grzywną (haraqcza) za zbłądzenie i naruszenie wód na których przebywanie jest zabronione. To im się nie udało i teraz strugają wielce pomocnych.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    17
    STASI(2014-07-22)
  • Dokładnie, wy tam rzecznicy, tu nie tvn nie łyka się wszystko bez pomyślenia. Więc bajki trzymajcie dla tych co łykaja
  • Do Maroka daleko. ..
  • Ma facet jaja, ale oprócz benzyny zabrakło mu jeszcze oleju w głowie. Kompletnie bez przygotowania, chyba nigdy nie przeżył sztormu na Bałtyku. GPS pewnie z ichniej biedronki, mógł chociaż wziąć dwa.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    20
    2
    Sowa&Przyjaciele(2014-07-22)
  • Na skuterze do MAROKA a w KRYNICY zabrakło Mu paliwa?????. Trzeba spytać naszych pograniczników, czy wiedzą gdzie leży MAROKO. Zatankowali i wskazali kierunek CHA CHA CHA CHA. Ciekaw jestem czy lądem czy morzem???
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    0
    jedentaki(2014-07-22)
  • maroko leży tam, o tam
  • A kanapki i wodę do picia to miał w formie białego zafoliowanego proszku. Do Maroka ci z SG powinni pożyczyć mu koła do tego skutera, byłby znacznie szybciej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    KrynicaMorska2(2014-07-22)
  • A ten funkcjonariusz ze zdjęcia, to ma regulaminową fryzurę?
  • dziwna trasa z Finlandii do Maroka buahahahaha
  • " Skuterzysta płynął z Helsinek do Maroka w celu charytatywnym - pomoc szpitalowi dziecięcemu w Helsinkach" Kur. .a to na ki-Ch. .. j płynął z Helsinek przez Maroko skoro szpital jest na miejscu ??
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    ocokomon(2014-07-23)
  • 5000km do Maroka ha dziwne
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    filasCwe(2014-07-23)
  • powinien ciągnąc za sobą jeszcze przyczepkę paliwa no chyba ze ma na baterie słoneczne :PP
Reklama